Temperatury w górę, ale wydarzy się to! Zmienna pogoda na początek tygodnia [Prognoza IMGW na 13.02.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury w górę, ale wydarzy się to! Zmienna pogoda na początek tygodnia [Prognoza IMGW na 13.02.2023]

Pogoda

Pogoda na środę i czwartek 22-23 marca. Czeka nas delikatne rozpogodzenie, ale może też popadać deszcz!

2023-03-21 15:07

Choć pierwszy dzień wiosny w wielu regionach przywitał raczej chłodem i chmurami, tak z nadzieją czekamy na kolejne dni. Nadal będziemy pod wpływem układów niżowych. Ale co to w praktyce oznacza?

Pogoda w Polsce. Jesteśmy pod różnymi wpływami

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna i północno-zachodnia Europa będzie nadal pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi, z ośrodkiem głównym nad północnym Atlantykiem i wtórnym nad północnym Bałtykiem. Pozostały obszar Europy znajdzie w zasięgu wyżów z centrami nad Atlantykiem i Ukrainą.

Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu niżowego rozciągającego się od Atlantyku po Finlandię. Z zachodu na wschód przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Pogoda w środę 22 marca. Mogą być lokalne rozpogodzenia!

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie oraz południu większe przejaśnienia oraz początkowo lokalne rozpogodzenia. Słabe opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 st.C. na Suwalszczyźnie, ok. 13 st.C. w centrum do 17 st.C. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w Sudetach w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na południu większe przejaśnienia. Miejscami, głównie na północy oraz zachodzie, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 do 9 st.C., na Podhalu ok. 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w górach w porywach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w czwartek 23 marca. Będzie o wiele cieplej!

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie pod koniec dnia rozpogodzenia. Słabe przelotne opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 10 st.C. na Helu, ok. 14 st.C. w centrum do 18 st.C. na południu. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 km/h, w górach w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni.

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku