Będzie coraz cieplej! W tym tygodniu nawet KILKANAŚCIE STOPNI. Prognoza pogody na marzec 2022

i

Autor: pexels.com Będzie coraz cieplej! W tym tygodniu nawet KILKANAŚCIE STOPNI. Prognoza pogody na marzec 2022

Będzie coraz cieplej! W tym tygodniu nawet KILKANAŚCIE STOPNI. Prognoza pogody na marzec 2022

2022-03-07 9:21

Kiedy zrobi się ciepło i będzie czuć prawdziwą wiosenną aurę? Te informacje z pewnością was ucieszą! Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda ma poprawić się jeszcze w tym tygodniu. Prognozy wskazują nawet kilkanaście stopni Celsjusza! Szczegóły w artykule.

IMGW przekazał, że w poniedziałek, wtorek i środę na zachodzie Polski będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju ma być pochmurnie i gdzieniegdzie wystąpią słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach przewidywany jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej o od 5 do 10 cm. Tam mogą też wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Na początku tygodnia temperatura powietrza w dzień osiągnie od 1 st. C do 7 st. C, a nocą okresami spadnie do -7°C w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północy.

Od czwartku do końca tygodnia stabilną i słoneczną pogodę zapewni wyż z centrum nad Europą Wschodnią. Synoptycy przewidują, że z każdym dniem będzie coraz cieplej.

Najdłużej chłodne powietrze pozostanie na wschodzie kraju. Tam temperatura maksymalna kształtować się będzie od -1 st. C do 5 st. C, a temperatura minimalna od -6 st. C do 0 st. C. Synoptycy dodali, że w rejonach podgórskich Karpat możliwe są spadki temperatury do -10 st. C. Na zachodzie kraju w dzień będzie od 4 st. C do 12 st. C, a nocą temperatura może spaść miejscami do -4 st. C.

W tych dniach wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami na wybrzeżu silniejszy, ze wschodu i południa.

Czy warto pomagać? (Ukraina)