Otwarcie służby zdrowia dla wszystkich pacjentów. Czy znikną lekarskie teleporady?

2021-02-09 13:57 A.F
Strój lekarza chirurga
Autor: Ceneo

W Polsce podczas pandemii koronawirusa mieliśmy okazję zapoznać się z systemem lekarskiej teleporady. Istnieje ona nadal i polega na telefonicznej konsultacji z lekarzem. Czy w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń dotyczących pandemii, służba zdrowia przywróci tradycyjne wizyty lekarskie? Okazuje się, że nie jest to wcale takie pewne.

Teleporady lekarskie przysparzają Polakom wiele problemów od samego początku pandemii. Pacjenci sami czytają specjaliście wyniki badań przez wideokonferencję i wysyłają mu zdjęcia celem wystawienia przez niego prawidłowej diagnozy. Większość prywatnych placówek medycznych zawiesiła na okres pandemii swoją działalność, a państwowe nadal mają zmienione zasady i trzeba korzystać z z teleporady.

Na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/pacjent-w-czasie-koronawirusa o wizycie lekarza nadal czytamy, że:

„Żeby zminimalizować ryzyko zakażenia, służba zdrowia zmieniła zasady udzielania świadczeń. Jeżeli potrzebujesz skonsultować się z lekarzem, możesz skorzystać z teleporady, kontaktując się telefonicznie z Twoją przychodnią.

Jeśli masz problem z dodzwonieniem się do Twojej poradni, możesz zapisać się na e-wizytę, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Podczas konsultacji w formie wideorozmowy, chatu lub rozmowy telefonicznej możesz otrzymać: zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę.”

- Stabilizacja w epidemii pozwoliła nam odmrozić 12 tys. łóżek dla pacjentów "niecovidowych". Staramy się otwierać służbę zdrowia dla innych pacjentów. Odmrażamy służbę zdrowia jako całość. Nie wykluczamy otwarcia uzdrowisk i sanatoriów - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Pacjenci w dalszym ciągu muszą korzystać z lekarskiej teleporady i nie jest wprost powiedziane, kiedy i czy w ogóle zostanie ona zniesiona.

A wy co sądzicie o lekarskich teleporadach?

ESKA XD #015
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze