Nowa tabletka na kaca. W ciągu pół godziny zmniejsza stężenie alkoholu o połowę

2022-07-08 9:23
Tabletka na kaca
Autor: pexels.pl Tabletka na kaca

Tabletka, która zmniejsza stężenie alkoholu w organizmie o połowę? To marzenie wielu imprezowiczów! Suplement na razie dostępny jest tylko w Wielkiej Brytanii i kosztuje kilkadziesiąt funtów. Jego pomysłodawcą jest szwedzka firma De Faire Medical (DFM). Co to za specyfik?

Myrkl jest probiotykiem, który zawiera składniki przyspieszające rozkład alkoholu w organizmie —informuje „The Times”.

Suplement zawiera bakterie Bacillus coagulans i Bacillus subtilis oraz witaminy L-Cysteinę i B12. Myrkl ma zapobiec uszkodzeniom wątroby i innych narządów, a także ogólnie zmniejszyć negatywne skutki upicia się.

Suplement ma rozłożyć alkohol w ciągu 12 godzin. Przedstawione przez naukowców badania dowodzą, że Myrkl zmniejszył stężenie alkoholu we krwi o połowę w ciągu 30 min od wypicia drinka. Po godzinie spadek poziomu alkoholu we krwi wynosił 70 proc.

Jak radzić sobie z kacem Domowe sposoby na kaca

Jak działa? Aby osiągnąć maksymalne działanie specyfiku trzeba wziąć dwie tabletki na godzinę przed planowanym spożyciem alkoholu. Suplement jest dostępny na razie w Wielkiej Brytanii i kosztuje około 30 funtów za 30 kapsułek.  

Dr Dawn Harper, najlepiej znana z telewizyjnego show „Embarrassing Bodies” w rozmowie dla „Daily Mail” zauważa, że skutki spożycia alkoholu nie znikną zupełnie. Zwróciła też uwagę na bardzo istotny fakt:

- Jeśli chcesz wyjść i upić się, Myrkl sprawi, że zajmie ci to dużo dłużej i będzie kosztować dużo więcej – mówi.

Sonda
Co myślisz o "kroplówkach na kaca"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze