NIEZIDENTYFIKOWANY DRON spadł w Rumunii. To kolejne takie zdarzenie w Europie [FOTO]

2022-03-15 7:01
NIEZIDENTYFIKOWANY DRON spadł w Rumunii. To kolejne takie zdarzenie w Europie
Autor: Twitter: Ukraine Weapons Tracker NIEZIDENTYFIKOWANY DRON spadł w Rumunii. To kolejne takie zdarzenie w Europie

Prokuratura w Rumunii wszczęła śledztwo w sprawie niezidentyfikowanego drona, którego młody mężczyzna znalazł na północy kraju — podała agencja AP. To kolejne tego typu zdarzenie z bezzałogowym samolotem na południowym wschodzie Europy podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kilka dni temu dron rozbił się w Chorwacji.

Prokuratura poinformowała o wszczęciu postępowania w związku ze znalezieniem w północnym okręgu Bistrita-Nasaud niezidentyfikowanego drona. "Pochodzenie drona jest wciąż nieznane" - przekazała prokuratura z Kluż-Napoka.

Śledztwo ma wyjaśnić, jak bezzałogowy samolot znalazł się w rumuńskiej przestrzeni powietrznej i kto nim sterował. Lokalna policja poinformowała, że dron został znaleziony przez młodego mężczyznę na polu w pobliżu jego domu.

Do zdarzenia doszło kilka dni po tym, gdy bezzałogowy samolot rozpoznawczy Tu-141, wyprodukowany w ZSRR, przekroczywszy granice Rumunii i Węgier, rozbił się w Chorwacji. Wszystkie te trzy kraje należą do NATO.

Słynny pianista z Niemiec wita uchodźców w Medyce muzyką
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze