Kwarantanna bez trzeciej dawki szczepionki? Pracownik nie otrzyma wynagrodzenia!

2022-01-22 16:15
szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Nawet „miliony zaszczepionych pracowników” mogą być zagrożone prawem do wynagrodzenia w przypadku, gdy trafią na kwarantannę z powodu infekcji koronawirusem – informują w czwartek media. O co dokładnie chodzi? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Nie zaczepisz się trzecią dawką i wylądujesz na kwarantannie? Nie otrzymasz wynagrodzenie. Takie przepisy mają zostać wprowadzone w Niemczech. Zgodnie z tymi nowymi zasadami pracownicy objęci kwarantanną, którzy byli zaszczepieni raz lub których drugie szczepienie odbyło się ponad trzy miesiące wcześniej, nie będą już uprawnieni do otrzymywania rekompensaty.

Do tej pory dotyczyło to wyłącznie osób niezaszczepionych, które zostały skierowane do odbycia kwarantanny.

Milionom pracowników grozi utrata zarobków w czasie odbywania kwarantanny – podkreśla „Tagesspiegel”.

Burza śnieżna w Zagórzu

Brak szczepionki przypominającej Covid-19 prowadziłby wówczas do wykluczenia roszczenia o rekompensatę (...) – cytuje „Bild”, który jako pierwszy dotarł do dwustronicowego raportu komisji ekspertów, pracującej na zlecenie Bundestagu.

Obecnie zaleceniem Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO) jest wykonywanie szczepień przypominających (tzw. boostera).

Osoby zainteresowane mogą więc zapobiec utracie wynagrodzeń dzięki trzeciemu, niedawno publicznie zaleconemu przez STIKO szczepieniu – komentuje „Tagesspiegel

Sonda
Czy obawiasz się piątej fali pandemii i wariantu Omikron?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze