New York Times opublikował krzyżówkę przypominającą swastykę. Zrobił to w pierwszy dzień Chanuki

2022-12-19 19:31
New York Times opublikował krzyżówkę przypominającą swastykę. Zrobił to w pierwszy dzień Chanuki
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

"New York Times" opublikował krzyżówkę przypominającą swastykę; w dodatku w pierwszy dzień Chanuki, jednego z najważniejszych żydowskich świąt - poinformował w poniedziałek dziennik "Jerusalem Post".

"To jest dzisiejsza krzyżówka New York Times, w pierwszy dzień Chanuki. Co to ma do cholery znaczyć?" - napisał na Twitterze Keith Edwards, amerykański producent telewizyjny.

W późniejszym tweecie Edwards zwrócił uwagę na to, że o sprawie nie poinformowało żadne z głównych mediów. Na krzyżówkę zwrócili też uwagę inni użytkownicy Twittera - poinformował "Jerusalem Post".

To nie pierwszy raz, gdy krzyżówka "New York Timesa" jest podobna do swastyki, symbolu używanego przez różne kultury, ale powszechnie kojarzonego z nazistowskimi Niemcami i neonazizmem - przypomniał "Jerusalem Post". Ostatni raz doszło do tego w 2017 roku, lecz redakcja stanowczo odrzuciła wówczas oskarżenia o celowe zamieszczanie faszystowskiego symbolu.

"To nie jest swastyka. Na Boga! Nikt nie siada do krzyżówki i mówi: Hej, wiesz, swastyka wyglądałaby fajnie!" - odpowiedziała wówczas redakcja działu rozrywki w "New York Times".

Dramat bezbronnego kundelka! Potrzebna była pomoc strażaków!

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty polityków. Wiesz, kto to powiedział? My podajemy cytat, ty zgadujesz nazwisko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto to powiedział? "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy".
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze