Od dziś czynne galerie

i

Autor: PAP Od dziś czynne galerie

Narciarze opanowali… centra handlowe. Wyrazili sprzeciw wobec decyzji rządu

2021-02-02 11:43

- Akcja ma charakter niepolityczny. Nie chcemy robić jakiegoś wielkiego protestu, tylko chcemy zasygnalizować pewną sprzeczność i pewien paradoks, który występuje w tej chwili – komentują uczestnicy akcji, którzy w poniedziałek, w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych zorganizowali w nich specjalne happeningi. O co chodzi narciarzom? Przeczytaj na naszej stronie internetowej!

Zamknięcie stoków dla miłośników nart wstrząsnęło środowiskiem. A niedawna decyzja o przedłużeniu tych obostrzeń przelała czarę goryczy. W związku z tym w poniedziałek, miłośnicy narciarstwa opanowali galerię handlowe w całej Polsce. W ten sposób chcieli oni wyrazić swój bunt dotyczący obecnych wydarzeń.

- Zamykanie stoków narciarskich przy tak niskim wskaźniku zakażeń, jaki jest w tej chwili, jest absurdalne i niesie za sobą szereg różnych niekorzystnych działań. Bo to tak naprawdę dotyka nie tylko osób, które chciałby pojeździć na nartach, ale bardzo dużej rzeszy przedsiębiorców – tak podczas akcji w Poznaniu mówili organizatorzy.

Sedno Sprawy - Katarzyna Lubnauer

Jak wyglądał sam protest? Narciarze przebrani w stroje, kaski, kurtki, mając ze sobą narty spacerowali po galeriach handlowych, jeździli ruchomymi schodami. W wielu miejscach robili oni także zakupy oraz brali jedzenie na wynos – wszystko po to, by wspomóc przedsiębiorców którzy znaleźli się w dramatycznie trudniej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

W jakich galeriach odbył się protest?

  • Bielsko-Biała, CH Sfera
  • Gdynia, Centrum Riviera
  • Gliwice, Forum
  • Kraków, Galeria Bronowice
  • Katowice, Galeria Katowicka
  • Łódź, Manufaktura
  • Poznań, Posnania
  • Ruda Śląska, Plaza
  • Rybnik, Focus
  • Warszawa, Sadyba Best Mall

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Jak podkreślali uczestnicy happeningu w wielu polskich miastach, ich zdaniem zamknięcie stoków narciarskich, podczas gdy galerie handlowe i sklepy pozostają otwarte, jest działaniem nielogicznym, które uderza w wielu przedsiębiorców. Często powtarzanym słowem było, iż zdecydowanie łatwiej utrzymać jest porządek i dystans społeczny na stokach, niż chociażby w galeriach handlowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE