Nalewka z muchomora czerwonego. Nie nadaje się do picia, ale sprawia cuda!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nalewka z muchomora czerwonego. Nie nadaje się do picia, ale sprawia cuda!

2022-10-07 15:09

Nadeszła jesień i grzybiarze złapali za koszyki i udali się do lasów. Czasem jednak znajdujemy jedynie muchomory i inne trujące okazy. Nie martwcie się! Nalewka z muchomora czerwonego to wspaniałe lekarstwo, które może przydać się zimą. Trzeba tylko pamiętać, by nigdy jej nie pić!

Amanita muscaria to nalewka z muchomora czerwonego, która ma wspaniałe działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe! Można ją oczywiście stosować jedynie zewnętrznie, ponieważ muchomory są silnie trujące i wypicie takiego wywaru mogłoby skończyć się nawet śmiercią! Jeśli w waszym domu są małe dzieci, to powinniście postawić ją w bezpiecznym miejscu, na jednej z wyższych półek i odpowiednio podpisać, by nikt nie nie pomylił. Mimo to, warto wykorzystać ten dar natury. Mamy dla Was przepis!

Nalewka z czerwonych muchomorów - przepis

By przygotować nalewkę potrzebujemy zebranych czerwonych muchomorów i spirytusu. Świeże czerwone muchomory myjemy, kroimy w plastry i wrzucamy do słoja, tak by zajęły około jego połowę. Naczynie zalewamy spirytusem. Całość odstawiamy w bezpieczne miejsce na około miesiąc. Po tym czasie przelewamy nalewkę przez gazę, a grzyby wyrzucamy. Nalewka nadaje się tylko do użytku zewnętrznego!

Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd
Jak dobrze znasz jesienne kwiaty?
Pytanie 1 z 8
Przez wielu uważane są za najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią
Chryzantemy