Nalewka z muchomora czerwonego. Nie nadaje się do picia, ale sprawia cuda!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nalewka z muchomora czerwonego. Nie nadaje się do picia, ale sprawia cuda!

2022-10-07 15:09

Nadeszła jesień i grzybiarze złapali za koszyki i udali się do lasów. Czasem jednak znajdujemy jedynie muchomory i inne trujące okazy. Nie martwcie się! Nalewka z muchomora czerwonego to wspaniałe lekarstwo, które może przydać się zimą. Trzeba tylko pamiętać, by nigdy jej nie pić!

Amanita muscaria to nalewka z muchomora czerwonego, która ma wspaniałe działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe! Można ją oczywiście stosować jedynie zewnętrznie, ponieważ muchomory są silnie trujące i wypicie takiego wywaru mogłoby skończyć się nawet śmiercią! Jeśli w waszym domu są małe dzieci, to powinniście postawić ją w bezpiecznym miejscu, na jednej z wyższych półek i odpowiednio podpisać, by nikt nie nie pomylił. Mimo to, warto wykorzystać ten dar natury. Mamy dla Was przepis!

Nalewka z czerwonych muchomorów - przepis

By przygotować nalewkę potrzebujemy zebranych czerwonych muchomorów i spirytusu. Świeże czerwone muchomory myjemy, kroimy w plastry i wrzucamy do słoja, tak by zajęły około jego połowę. Naczynie zalewamy spirytusem. Całość odstawiamy w bezpieczne miejsce na około miesiąc. Po tym czasie przelewamy nalewkę przez gazę, a grzyby wyrzucamy. Nalewka nadaje się tylko do użytku zewnętrznego!

Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd

Czy znasz te jesienne kwiaty?

Pytanie 1 z 8
Przez wielu uważane są za najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią
Chryzantemy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE