Najpopularniejsze nazwiska 2021 w Polsce. Które występują najczęściej? [LISTA]

2022-01-20 10:30

Opublikowano listę najpopularniejszych nazwisk w Polsce. To właśnie te nosi najwięcej Polek i Polaków. Najpopularniejsze nazwisko w Polsce ma 100617 mężczyzn i 102503 kobiet. Które nazwiska są najpopularniejsze w Polsce? Na podstawie najnowszych rządowych danych, przygotowaliśmy ranking 15 najpopularniejszych nazwisk w Polsce. Sprawdź poniże w galerii.

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce. Każde z nich ma swoją historię i genezę. Najczęściej pochodzą od imion lub zawodów rzemieślniczych. Mogą się też odnosić do cech fizycznych i charakteru, co więcej - nawiązują do nazw pospolitych takich jak rośliny, zwierzęta czy przedmioty. Inne są bardziej wyszukane i można znaleźć je w konkretnych rodach książęcych czy herbach. Są też takie, które pochodzą od nazw etnicznych. A jakie nazwiska są najpopularniejsze w Polsce?

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce znajdziecie w naszej galerii. Na podstawie najnowszych danych z rejestru PESEL, przedstawiamy listę TOP 15 najpopularniejszych nazwisk w Polsce.

Super Raport 19.01 (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz gen. Mirosław Różański) Sedno Sprawy: Jarosław Krajewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze