Najpopularniejsze BŁĘDY JĘZYKOWE w internecie 2021! Jak piszą Polacy? TO KOSZMAR!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Najpopularniejsze BŁĘDY JĘZYKOWE w internecie 2021! Jak piszą Polacy? TO KOSZMAR!

2021-11-15 14:43

Niby każdy z nas powinien pamiętać, że na pewno pisze się ,,na pewno oddzielnie". Jak się okazuje, jest to jednak jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniamy w internetowych rozmowach czy artykułach. Co ciekawe, liczba błędów, jakie popełniamy, z roku na rok rośnie. Sprawdźcie, jakie są najpopularniejsze BŁĘDY JĘZYKOWE w internecie 2021!

Każdy z nas popełnia błędy. Jak się okazuje, najczęściej popełniamy je w internecie. I chociaż często rozpoczęcie samej dyskusji już za pomyłkę można uznać, to Polacy najwięcej popełniają jednak tych ortograficznych. Jakie słowa spędzaj nam sens z powiek? Jak się okazuje od 2017 roku niewiele się zmieniło. Wtedy to największym problemem było ,,na pewno".

Tak modernizują dworzec Warszawa Zachodnia. Potężna inwestycja

Najpopularniejsze BŁĘDY JĘZYKOWE w internecie 2021! Jak piszą Polacy?

Z czym jeszcze mamy problemy? Kolejnym z najczęściej popełnianych błędów jest pisownia słowa ,,w ogóle". Polacy piszą je łącznie, a nawet łącznie i przez ,,u". Prym wiodą również ,,na prawdę" i ,,narazie. Nagminnie gubimy również ogonki przy ,,ę" i ,,ą". Pisownia bez polskich znaków tak weszła nam już w nawyk, że sami tego nie zauważamy. A to błąd, bo przykład bierze z nas młode pokolenie. Wielu współczesnych nastolatków przestało już widzieć różnicę. Widać to nawet w ich zeszytach do języka polskiego. A co z interpunkcją? Tu zawsze było źle i ciężko mieć nadzieję na poprawę. Polacy używają przecinków coraz rzadziej, najczęściej pamiętając o tych przed ,,że". Tym, co wciąż dręczy Polaków jest też nieumiejętność dopasowania rodzaju liczebnika ułamkowego ,,półtora" do rodzaju rzeczownika.

Ponadto wciąż popularna jest skłonność do powielania pleonazmów. Powielanymi w sieci błędami są między innymi:

  • okres czasu,
  • trwać nadal,
  • w każdym bądź razie,
  • dzień dzisiejszy
  • kartka papieru.

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?