wolność

i

Autor: unsplash.com

Nadchodzi KONIEC PANDEMII koronawirusa?! Przedstawiciel WHO daje nadzieję!

2022-01-24 9:03

Czy nadchodzi koniec pandemii koronawirusa w Europie?! Coś, co do tej pory wydawało się czystą fantazją, zdaje się być coraz bardziej prawdopodobne. Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, wygłosił opinię, która daje nadzieję mieszkańcom Europy! Czytaj więcej w naszym artykule.

- To prawdopodobne, że kontynent zmierza w kierunku pokonania pandemii - powiedział Kluge. Jak podkreślił, nadal konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na dużą zdolność wirusa do mutacji.

Dyrektor regionalny WHO ocenił, że do marca 2022 roku około 60 proc. Europejczyków może zakazić się wariantem Omikron. Co takiego stanie się po osiągnięciu szczytu zakażeń?

- Wykształcona zostanie kilkutygodniowa odporność populacyjna wynikająca z kampanii szczepień lub przejścia choroby Covid-19 - prognozuje Kluge. - Oczekujemy, że sytuacja znacząco się uspokoi przed nawrotem choroby w okolicach końca roku, jednak powrót ten nie będzie oznaczał powrotu pandemii.

Obejmujące 53 kraje biuro WHO na Europę podało, że w regionie w połowie stycznia wariant Omikron odpowiadał za 15 proc. wszystkich nowych zakażeń koronawirusem. Na początku miesiąca nowy wariant SARS-CoV-2 zidentyfikowano u 6 proc. nowo zakażonych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE