Minister zdrowia: Maseczki na świeżym powietrzu będą obowiązkowe do końca maja

i

Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Minister zdrowia: Maseczki na świeżym powietrzu będą obowiązkowe do końca maja

2021-04-20 9:34

Adam Niedzielski zapowiedział, że w środę rząd przedstawi nowe zasady epidemiczne. Część obostrzeń zostanie zniesionych, ale na pewno nie w całym kraju. Szef resortu zdrowia jest zwolennikiem tego, żeby została wprowadzona regionalizacja obostrzeń. Niedzielski zdradził też kiedy zniknie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Do kiedy obowiązkowe maseczki na świeżym powietrzu? Minister zdrowia odpowiada

Adam Niedzielski przyznał we wtorek, 20 kwietnia, kontynuowany jest trend spadkowy dotyczący liczby nowych zakażeń. A to daje pole do łagodzenia obostrzeń po 25 kwietnia. Szef resortu zdrowia zapowiada jednak, że obostrzenia nie będą zdejmowane w całym kraju.

- Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym - ocenił Adam Niedzielski.

Jakie obostrzenia będą łagodzone w pierwszej kolejności? Priorytetem dla rządu jest powrót dzieci do szkół. Możliwe, że starsze dzieci do nauki stacjonarnej wrócą jeszcze w tym roku szkolnym.

Minister zdrowia zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Szef resortu zdrowia pytany o to, kiedy będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, odpowiedział, że należy się tego spodziewać bliżej końca maja.

Raport z anteny 19.04, godz.10