putin

i

Autor: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Media: kolejna, PILNA operacja Putina. Kreml przygotowuje się na "najgorszy scenariusz"

2022-06-02 13:07

"Il Messaggiero" - włoski dziennik podaje nowe wieści na temat zdrowia Władimira Putina. Powołując się na ukraińską agencję UNIAN, informuje, że prezydenta Rosji czeka ciężka operacja. Co więcej, Kreml ma być przygotowany na "najgorszy" scenariusz. Strona rosyjska nie komentuje tych wieści.

Doniesienia na temat zdrowia Władimira Putina regularnie pojawiają się w mediach. Prezydent Rosji ma ponoć chorować na raka. Kilka tygodni temu przeszedł nawet operacje. Jednak choroba Putina jest mocno owiana tajemnicą i nie została potwierdzona przez Kreml. Mówiono bowiem o raku krwi czy tarczycy.

Teraz pojawiły się nowe doniesienia za sprawą włoskiego dziennika "Il Messaggiero". Ten powołując się na agencję UNIAN - której źródłem ma być izraelski dziennikarz Mark Kotylarsky - pisze, że Putin ma raka trzustki. Prezydenta Rosji czeka kolejna, poważna operacja - w Narodowym Centrum Badań nad Rakiem w Moskwie, która specjalizuje się w leczeniu chorób onkologicznych. Kotylarsky zaznacza, że w sprawie zdrowia Putina rozmawiał z "osobą ze stołecznych środowisk medycznych oraz z osobą pracującą w administracji Kremla". Dodaje także, że Rosja przygotowuje się na "najgorszy scenariusz". Krajem miałby tymczasowo kierować Rada Państwa.

Również w tym przypadku Rosja nie komentuje tych doniesień.

O krok od tragedii! Wjechał na rondo Fordońskie na czerwonym świetle

Bezpieczeństwa Putina strzeże jego prywatna armia.

Posłuchaj podcastu o Grupie Wagnera!

Listen to "Grupa Wagnera – tajemnica prywatnej armii Putina" on Spreaker.