Łoś utknął na zamarzniętym jeziorze. Na pomoc zwierzęciu ruszyli strażacy

2022-12-23 18:54
Łoś utknął na jeziorze
Autor: Canva / fot. kppsp-gizycko

Strażacy z Giżycka na Mazurach pomogli w piątek łosiowi, który utknął na śliskiej tafli zamarzniętego Jeziora Ryńskiego. Przetransportowali go w bezpieczne miejsce na brzegu przy pomocy uprzęży z lin i węży gaśniczych.

Strażacy uratowali łosia

Strażacy z Giżycka na Mazurach pomogli w piątek (23 grudnia) łosiowi, który utknął na śliskiej tafli zamarzniętego Jeziora Ryńskiego. Niecodzienna akcja została przeprowadzona w piątek na jeziorze Ryńskim w okolicach Rynu. Pomocy potrzebował łoś, który utknął na lodzie około 200-300 m od brzegu.

Potężnych rozmiarów zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić śliskiej tafli, która w dodatku pokryta była cienką warstewką wody z roztopów. Było wyczerpane i bezradne. Ratownikom udało się dotrzeć do łosia i przetransportować do brzegu. Przeciągnęli go po lodzie przy pomocy doraźnie przygotowanej "uprzęży" z węży pożarniczych i lin.

"Łoś jest już bezpieczny. Spokojnie odpoczywa sobie w trzcinach" - powiedział st. kpt. Mateusz Pupek z giżyckiej straży pożarnej.

Jak zauważył, podobne zdarzenia - dotyczące zwierząt na zamarzniętych jeziorach w okresie świątecznym - pomału stają się "tradycją" dla strażaków z Giżycka. W ubiegłym roku w Wigilię wspólnie z MOPR ratowali oni dwa łosie, pod którymi załamał się lód, przez co nie mogły o własnych silach wydostać się na brzeg.

Zima nie doczekała do świąt. A było tak pięknie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze