List gończy za mężczyzną zakażonym koronawirusem. Zagraża zdrowiu publicznemu

i

Autor: Policja NSW

List gończy za mężczyzną zakażonym koronawirusem. "Zagraża zdrowiu publicznemu"

2021-08-23 9:17

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy! Policja ze stanu Południowa Walia na terenie Australii wydała list gończy za mężczyzną zakażonym koronawirusem. Niejaki Anthony Karam miał zignorować nakaz przebywania w izolacji, po tym jak otrzymał pozytywny test na COVID-19. Teraz poszukiwanemu grozi areszt, ale policja jak dotąd nie dała rady go schwytać.

Listy gończe zazwyczaj wydawane są wobec osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub osób zbiegłych samowolnie z aresztu lub więzienia oraz tych którzy nie stawili się na odbycie kary pozbawienia wolności. Pierwszy raz w historii wydano jednak list gończy za osobą, która... miała pozytywny wynik testu na COVID-19. Taki dokument wypuściła policja z Nowej Walii w Australii, która poszukuje Anthonego Karema. Mężczyzna nie poddał się izolacji po tym jak zaraził się koronawirusem. Teraz grozi mu kara aresztu.

- Mężczyzna z Sydney jest poszukiwany na podstawie zaległego nakazu aresztowania po tym, jak rzekomo nie udało mu się odizolować, zgodnie z zaleceniami Nakazu Zdrowia Publicznego - podał lokalny portal 7news.com

Policjanci z australijskiej Nowej Walii w oficjalnym komunikacie napisali, że "Anthony nie zdołał izolować się zgodnie z zaleceniami Nakazu Zdrowia Publicznego i pomimo licznych prób odnalezienia go przez policję; nie został zlokalizowany".

- Policja NSW wydała nakaz aresztowania Anthony'ego za nieprzestrzeganie nakazu zdrowia publicznego - czytamy w komunikacie.

Co więcej, tamtejszy dyrektor ds. zdrowia wydał oświadczenie ostrzegające opinię publiczną przed Anthonym Karamem.

Ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak