Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Lewandowski wydał oświadczenie ws. meczu z Węgrami. Dlaczego nie zagrał?

2021-11-17 19:23

Robert Lewandowski wydał oświadczenie ws. meczu z Węgrami. Piłkarz nie wziął udziału w poniedziałkowym spotkaniu, w którym Węgrzy pokonali Polaków 2:1. Dlaczego Lewandowskiego nie było na boisku?

- Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię - poinformował w oświadczeniu Robert Lewandowski. Piłkarz wydał oświadczenie po przegranym meczu z Węgrami. Lewandowski nie pojawił się wtedy na boisku.

Czytaj także: Eliminacje MŚ 2022: baraże. Z kim zagra Polska? Kiedy losowanie? Sprawdź!

- O moich występach z trenerem Paulo Sousą rozmawialiśmy jeszcze przed zgrupowaniem. Sygnalizowałem, że grając tak dużo spotkań i znając swój organizm, mogę nie być w optymalnej dyspozycji w obu meczach. Trener słusznie nie chciał zlekceważyć meczu z Andorą. Wspólnie ustaliliśmy, że zagram w tym spotkaniu i w przypadku wygranej, w meczu z Węgrami szansę dostaną inni zawodnicy. Decyzja na końcu zawsze należy do trenera, ale potwierdzam, że była ona ze mną uzgodniona. Po wygranej z Andorą wiedziałem już, że nie zagram z Węgrami - czytamy.

- Spotkanie z Węgrami niestety nie ułożyło się po naszej myśli, ale nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń do zaangażowania i ambicji całego zespołu. Żałuję, że nie mogłem pomóc drużynie na boisku, ale dzisiaj musimy skupić się na przyszłości, bo jeszcze niczego nie przegraliśmy. Stać nas na to, aby wygrać w barażach. Mamy pełne wsparcie i doskonałe warunki zapewniane podczas zgrupowań przez PZPN. Mamy motywację i ambicję. Rozumiem złość i rozgoryczenie kibiców i jako kapitan mogę ich tylko przeprosić oraz zapewnić, że zrobimy wszystko, aby awansować - czytamy.

Czytaj także: Co Polacy robią w pracy, kiedy nikt nie patrzy? Będziecie zaskoczeni!

- Jestem realistą i wiem, że dla mnie osobiście to może być walka o ostatnie mistrzostwa świata z orłem na piersi. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc naszej drużynie w awansie. Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię. Gra na Stadionie Narodowym przed naszą publicznością zawsze będzie dla mnie wielkim świętem i powodem do dumy - zakończył Lewandowski.

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Bayern Monachium ZABLOKOWAŁ występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami?! | Futbologia