Wydarzenie kulturalne

Letnia Scena Eski w Poddębicach! Koncerty gwiazd w wyjątkowym miejscu

2023-07-15 5:46

Zapraszamy do Poddębic! Już 23 lipca przy basenach termalnych usłyszymy znakomitych artystów polskiej sceny muzycznej. Zagrają: Ikarus Feel, Skolim, Enej oraz Sylwia Grzeszczak, która zaprezentuje m.in. swój nowy singiel "BANG BANG".

Letnia Scena Eski tym razem zawita do województwa łódzkiego! W Poddębicach, przy ulicy Mickiewicza 9/11, na terenie koncertowym przy basenach termalnych wystąpią cztery gwiazdy, które zaprezentują swój przekrojowy materiał. Start imprezy o godzinie 18:00!

Sylwia Grzeszczak i jej hity

Tak naprawdę Sylwii Grzeszczak w szczegółach nikomu nie trzeba przedstawiać. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku pięciu lat w programie "Od przedszkola do Opola". Zadebiutowała fonograficznie w 2008 roku i od tamte pory jest jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek w Polsce. Autorka takich hitów jak „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” i „Tamta dziewczyna”, czy wydanego niedawno utworu "BANG BANG".

Sylwia Grzeszczak

i

Autor: AKPA

Skolim - człowiek, który podbił YouTube

Konrad Skolimowski, czyli Skolim to młody artysta, który wie jak zawojować serwisy streamingowe. Każda jego kolejna piosenka prawdziwy ogień. "Wyglądasz idealnie", "Temperatura" czy "Twoja siostra", to tylko część piosenek z repertuaru Skolima, które usłyszymy w Poddębicach.

Skolim

i

Autor: AKPA

Folkowo-rockowa energia Enej

Aż trudno w to uwierzyć, ale polsko-ukraiński zespół powstał już ponad dwie dekady temu! Po zwycięstwie w Must Be The Music w 2011 ich kariera nabrała rozpędu, co zaowocowało powstaniem wielu przebojów. Do dziś „Radio Hello”, „Symetryczno-liryczna” czy "Lili" bujają fanów na każdym koncercie.

Enej

i

Autor: AKPA

Młode pokolenie na scenie, czyli Ikarus Feel

Zespół Ikarus Feel składa się z 6 osób. To młodzi muzycy grający rock i alternatywę. W skład zespołu wchodzą: Daniel Goral (wokal), Maciek Pluta (gitara basowa), Bartek Cioczek (gitara solowa), Mateusz Pluta(gitara rytmiczna), Czarek Dziadosz (perkusja) oraz Wojtek Janczar (wiolonczela).

Ikarus Feel

i

Autor: Materiały prasowe/@dagsoon

Poddębice - miasto term

Miasto słynie z wody termalnej o temperaturze 72 stopni. Gorąca woda jest absolutnym walorem Poddębic. Liczy 27 tysięcy lat, pochodzi z pokładów kredy dolnej i znajduje się 2101 metrów pod ziemią. To woda hipertermalna, czyli pierwotnie czysta oraz hipotoniczna – szybko wchłania się w skórę. Ma charakter wodorowęglanowo-sodowowo-krzemionkowo-wapniowy. Zróżnicowany skład pierwiastków (wapń, magnez, żelazo, krzem, potas, sód) terapeutycznie wpływa na organizm człowieka. Woda wydobywana na powierzchnię jest schładzana tak, by można ją było pić oraz wykorzystywać w wodolecznictwie i rekreacji. To najbardziej wartościowe źródło zdrowia i ekologii.

„Energia pochodząca z wnętrza ziemi” w Poddębicach ogrzewa miasto oraz instytucje publiczne (szkoły, przedszkole, biblioteki, urzędy, szpital, pałac, osiedla domów jednorodzinnych i bloki mieszkalne). Geotermalna sieć cieplna oplata ponad 70% powierzchni miasta.

Woda używana jest do celów zdrowotnych, w terapii i produkcji kosmetyków. Można ją pić i kosztować w Pijalni Wód Termalnych. Poddębice - to jedyne miejsce w Polsce, z prawdziwą pijalnią wody termalnej.

Znajdujące się na terenie Gminy borowiny, to kolejne ekologiczne dobro naturalne, których wartość lecznicza pozwala na szerokie zastosowanie w zabiegach SPA.

Poddębicka woda termalna wykorzystywana jest także do zabiegów balneologicznych w miejscowym szpitalu.

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - Termy Poddębice to miejsce, w którym każdy miłośnik gorących źródeł znajdzie coś dla siebie. Obiekt nastawiony jest nie tylko na rozrywkę,  ale i zdrowie.

Kompleks tworzy siedem basenów o łącznej powierzchni lustra wody 2300 m.kw. To baseny zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w tym dla dzieci oraz basen olimpijski o długości 50 metrów. We wszystkich nieckach wykorzystywana jest woda termalna o temperaturze od 30 do 38 stopni. Na terenie całego obiektu też jest woda termalna: prysznice, toalety, krany. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych przez cały rok.

Do dyspozycji gości są sauny (fińska z koloroterapią, parowa z aromaterapią, infrared z koloroterapią oraz tepidarium słoneczna łąka) i komnata solna z tężniami. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia). Ścieżka Kneippa i słoneczny taras wypoczynkowy to kolejne atrakcje. Oprócz atrakcji wodnych znajduje się też strefa wellness&spa oraz punkt gastronomiczny.

Ogród Zmysłów w Poddębicach – powstał na powierzchni 4 ha parku, który został podzielony na strefy odpowiadające zmysłom: wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku.

To miejsce, gdzie można się zrelaksować, odpocząć i poznawać naturę za pomocą elementów małej architektury takich jak: mur strukturalny, kolorowe fontanny, siedziska wstęgowe, ściana wodna, zapachowe siedziska, echo studnie, labirynty roślinne. Kompleks jest przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Na obszarze Ogrodu Zmysłów obok powstałej na bazie kościoła ewangelicko-augsburskiego Pijalni Wód Termalnych, znajduje się zrewitalizowany zabytkowy późnorenesansowy Pałac Grudzińskich, nazywany perłą renesansu. Obiekt uzyskał tytuł „Zabytek Zadbany” w konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadzone prace konserwatorskie,  pozwoliły odkryć bardzo cenne, oryginalne elementy wystroju. Na wschodniej ścianie pałacu wydobyto fragmenty delfinów, które są ewenementem na skalę krajową. Odnowione zostały elementy architektoniczne jak loggia, herb Wysogotta i zegar słoneczny. W środku budynku odtworzono siedemnastowieczne polichromie.

W odległości 700m od poddębickich atrakcji znajduje się prywatny ogród zoologiczny – Zoo Borysew, z białymi lwami, tygrysami bengalskimi, białymi wilkami, serwalami, lemurami, kangurami, bawołami indyjskimi. Dodatkowo atrakcje w postaci świata wodnego, figlarni, namiotu sferycznego.