Kosmos nowa instagramowa lodziarnia w Warszawie! Nie z tej Ziemi!

i

Autor: https://www.instagram.com/kosmos_galaktyka_smaku/ Kosmos nowa instagramowa lodziarnia w Warszawie! Nie z tej Ziemi!

Kosmos: nowa instagramowa lodziarnia w Warszawie! Nie z tej Ziemi!

2023-04-26 13:17

W piątek 21 kwietnia na gastronomicznej mapie Warszawy oficjalnie zadebiutowała pierwsza lodziarnio-cukiernia Kosmos. Kosmiczne desery - lody rzemieślnicze, praliny i czekolady o nieziemskim smaku i wyglądzie – kosztować można codziennie w totalnie "insta-friendly" lokalu z galaktycznymi lampami-planetami czy menu w formie gwiazdozbioru. Lodziarnio-cukiernia mieści się w samym centrum Warszawy.

Spis treści

  1. Lody KOSMOS - smaki
  2. KOSMOS - wyjątkowe lody, w wyjątkowym miejscu
  3. Lody Kosmos 

Lody premium Kosmos to połączenie wyselekcjonowanych, naturalnych składników i specjalnie przygotowanej receptury, która była wielokrotnie testowana i dopieszczona w każdym szczególe. Bazą lodów klasycznych jest pełne wiejskie mleko połączone z kremową śmietanką, a w przypadku sorbetów - ponad 50 proc. owoców w składzie. Dzięki temu lody są gęste, mleczne, owocowe i przede wszystkim bogate w smaku.

To co wyróżnia nasze lody to krótki, naturalny smak, który uzyskujemy dzięki starannie dobranym składnikom. Sprowadzamy je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Pistacje wyczuwalne w naszym flagowym smaku pochodzą z gminy Bronte na Sycylii, gdzie krzewy pistacjowe rosną na słonecznych zboczach Etny. Orzechy laskowe sprowadzamy z certyfikowanych upraw z Piemontu. Do produkcji lodów czekoladowych wykorzystaliśmy naszą autorską czekoladę, którą opracowaliśmy na bazie ziaren kakaowców z Santo Domingo oraz Madagaskaru, z wyczuwalną nutą owoców leśnych oraz tytoniu - mówi Michał Molenda, autor smaków lodów, dyrektor kreatywny lodziarnio-cukierni Kosmos.

Graham Masterton odwiedzi Polscę już w maju podczas Targów Vivelo 2023

Lody KOSMOS - smaki

Miłośnicy lekkich deserów będą mogli cieszyć się owocowymi sorbetami lub wegańską opcją bez dodatku mleka. A dla tych, którzy od lodów chętniej sięgają po ciasta i ciastka, lodziarnio-cukiernia przygotowała kilka propozycji alternatywnych słodkości, wśród których dominują praliny, monoporcje, czekolady i pierniczki serwowane w kosmicznym wydaniu. Do każdego słodkiego posiłku goście mogą zamówić kawę klasyczną lub w wersji galaxy z piankami marshmallow lub cukrowymi gwiazdkami.

KOSMOS - wyjątkowe lody, w wyjątkowym miejscu

Design lokalu sprzyja uwiecznianiu wizyty w Kosmosie na zdjęciach i dzieleniu się nimi w mediach społecznościowych. Motyw "galaxy" dominuje nie tylko w deserach. Kosmiczne akcenty, takie jak lampy przypominające planety czy menu w formie gwiazdozbioru, obecne są także we wnętrzu lodziarnio-cukierni. Kameralna przestrzeń wypełniona została pastelowymi, ciepłymi kolorami. Wiosną i latem goście korzystać mogą z przestronnego ogródka.

KOSMOS - lody nie z tej ziemi! Desery ruszają na podbój (wszech)świata

Lodziarnio-cukiernia Kosmos mieści się w centrum Warszawy, przy ul. Zgoda 13, w Pasażu Wiecha. Lokal czynny jest codziennie w godzinach 12:00-20:00, w sezonie letnim godziny będą wydłużone.

Pragniemy, aby wizyta w naszej lodziarnio-cukierni była niezapomnianym doświadczeniem dla odwiedzających. Obok designu, który jest “insta-friendly”, nasi goście mogą odkryć w lodach Kosmos smak dzieciństwa czy wspomnienia beztroskich wakacji u babci - przyznaje Bartłomiej Białobrzeski, Brand Manager marki Kosmos.

Lody Kosmos 

Polska marka lodów i deserów premium, produkowanych metodą rzemieślniczą. Tajemnica smaku KOSMOS tkwi w wyjątkowym połączeniu specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych składników. Bazą lodowych deserów jest pełne mleko połączone z kremową śmietanką, a sorbetów ponad 50 proc. owoców w składzie. W ofercie marki znaleźć można lody naturalne, wegańskie i sorbety, a także praliny, monoporcje, czekolady premium oraz kawę. Desery KOSMOS wytwarzane są z pasją i dbałością o każdy szczegół.