Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Polska zajęła wysokie miejsce

Autor: PAP/Adam Warżawa

2022-08-22 10:49

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbywały się w Niemczech może napawać nas dumą. Polska zajęła wysokie miejsce, a wśród ilości zdobytych medali jesteśmy w pierwszej trójce. Zobacz, który kraj zdobył najwięcej medali i na jakiej pozycji uplasowała się Polska reprezentacja lekkoatletów.

Końcowa klasyfikacja medalowa Mistrzostw Europy 2022, które odbywały się w Niemczech może napawać Polaków duma. Ilość zdobytych medali przez polskich sportowców robi spore wrażenie. Kadra naszych lekkoatletów uplasowała się naprawdę wysoko, a łączna ilość krążków zarówno tych złotych, srebrnych i brązowych to aż 14! Lepsi byli tylko sportowcy z Wielkiej Brytanii i gospodarze imprezy czyli Niemcy. Zobacz końcową klasyfikację medalową.

Stadion w Dzierżoniowie kompletnie zalany!

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych Mistrzostw Europy

Polska reprezentacja zajęła ostatecznie szóste miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy, zdobywając 14 medali. Wygrali Niemcy, którzy zwycięstwo zawdzięczają siedmiu złotym krążkom. Najczęściej na podium stawali sportowcy z Wielkiej Brytanii (20. medali), którzy ostatecznie zajęli miejsce drugie (przez mniejszą ilość złotych medali).

(Miejsce, kraj, złoto-srebro-brąz-łącznie)