Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister Edukacji podał NOWE INFORMACJE! Rodzice będą zadowoleni

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister Edukacji podał NOWE INFORMACJE! Rodzice będą zadowoleni

2021-03-11 9:24

Kiedy powrót do szkół? To pytanie od wielu tygodni zadają sobie uczniowie i ich rodzice. Nauczanie zdalne trwa już bardzo długo i wiele osób ma tego dość. Teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu. - Jeżeli uda się powstrzymać trzecią falę epidemii, realny jest scenariusz, że w kwietniu uczniowie powrócą do szkół - przyznał w czwartek, 11 marca rano w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Powrót dzieci do szkół już w kwietniu? Minister potwierdza

Kiedy koniec nauczania zdalnego? Według Przemysława Czarnka, ministra edukacji, dzieci z klasy IV-VIII oraz starsi będą mogli wrócić do szkolnych ławek już w kolejnym miesiącu.

- Jeżeli uda się powstrzymać tę trzecią falę koronawiursa - a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa - to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny - powiedział minister Czarnek na antenie TVP Info.

Dodał, że resort jest przygotowany na taki scenariusz.

- Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Aby umożliwić powrót dzieci do szkół, przeprowadzono szczepienia nauczycieli. Skorzystało z nich ok. 70 proc. nauczycieli - powiedział minister.

Minister zapytany o próbne egzaminy maturalne odpowiedział, że szkołom, które je przeprowadzają, to się udaje. Zaznaczył, że odbywają się one przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. "To ponad 50 proc. szkół w całej Polsce" - przypomniał.

Matury w maju odbędą się stacjonarnie

Przemysław Czarnek zaznacza, że w maju matury i egzamin ósmoklasisty powinny również odbyć się w trybie stacjonarnym. Minister przyznał, że przegląd treści podręczników dla klas I-II szkół ponadpodstawowych, jaki odbył się na zlecenie ministerstwa, wypadł pozytywnie, a zastrzeżenia dotyczyły np. pewnych korekt językowych.

Idealny prezent dla mężczyzny? Zobacz co przygotowała Krystyna Pawłowicz. Komentarz Adama Federa. [WIDEO].