Jeszcze dziś DIAMETRALNA ZMIANA POGODY! Cały kraj znajdzie się w chłodnej masie powietrza

2021-09-16 8:38
Synoptyk IMGW: do końca czwartku cały kraj znajdzie się w chłodnej masie powietrza
Autor: Unsplash - Kira auf der Heide Synoptyk IMGW: do końca czwartku cały kraj znajdzie się w chłodnej masie powietrza

Druga połowa września niestety do najcieplejszych należała nie będzie. Cała Polska znajdzie się pod wpływem chłodniejszej masy powietrza. Zimno zacznie robić się już od czwartku (16 września), a temperatury w najbliższych dniach mogą spaść do zaledwie kilku stopni powyżej zera. Szczegóły w artykule.

W czwartek rano w południowo-wschodniej części kraju będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie i w centrum będzie pochmurnie i z opadami deszczu. W trakcie dnia strefa deszczu z towarzyszącymi jej burzami będzie przesuwała się na wschód.

- W ciągu dnia najwięcej deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy pasa od Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze aż po Górny Śląsk. Tam może spaść do 20 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie, czyli w województwie lubuskim, skąd front atmosferyczny przesunie się na wschód, nadal będą masy wilgotnego powietrza, a tym samym możliwość opadów deszczu, choć nie tak intensywnych jak w centrum kraju. Na ścianie wschodniej do wieczora nie powinno padać. W ciągu dnia najcieplej będzie na Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu - od 25 do 26 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą około 21-22 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie Polski i nad morzem - od 19 do 20 stopni - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Pod koniec dnia i w nocy z czwartku na piątek strefa opadów nadal będzie przesuwała się na wschód. W efekcie na zachodzie kraju będzie więcej przejaśnień i zanikające opady deszczu, a coraz więcej deszczowych chmur pojawi się na wschodzie kraju. Najwięcej deszczu spadnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - do 15 mm. Popada także nad morzem.

CZYTAJ TEŻ: Pogoda na październik 2021. PIERWSZE OPADY ŚNIEGU już jesienią? Zobacz długoterminową prognozę pogody

Najchłodniej będzie na zachodzie i na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura minimalna wyniesie 12-13 stopni. Najwyższe wartości pokażą termometry na południowym wschodzie - około 16 stopni. Jeżeli prognozy meteorologów się sprawdzą, w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze, a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.

(PAP)

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze