Milenialsi przebadani. Zaskakujące wyniki eksperymentu!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Milenialsi przebadani. Zaskakujące wyniki eksperymentu!

Jesteś dorosły i boisz się dzwonić do ludzi? Możesz mieć telenofobię! Sprawdź, kto jest narażony

2021-12-01 18:53

Milenialsi nie odpowiadają na telefony! To wnioski z badania przeprowadzonego w Hiszpanii. Co ciekawe, wśród głównych przyczyn wymieniono strach przed rozmową telefoniczną! Co jeszcze wynika z eksperymentu? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

"Boję się"

- Boje się odebrać rozmowę telefoniczną, wolę kontaktować się w inny sposób - powiedziała 24-letnia Anna w rozmowie z „20minutos.es” przyznając, że jej niechęć do rozmów przez telefon komórkowy ma związek ze zdrowiem psychicznym. - Być może w danym momencie mam stan lękowy. albo jestem smutna i to wpłynie na rozmowę - tłumaczyła. - Kiedy muszę zadzwonić do kogoś, często robię wcześniejszą próbę, co mu powiem, co może mi odpowiedzieć, to jest dość męczące jak na jedną rozmowę - dodała.

Czytaj także: Milenialsi, pokolenie internetowe, generacja X - do której grupy należysz?

Telenofobia: Co to jest?

Według psychologa klinicznego Sergio Garcii Soriano telenofobia jest jedną z odmian fobii społecznej, zaburzenia lękowego pojawiającego się w konkretnych sytuacjach społecznych. Zwykle jest związana z lękiem przed wystąpieniami publicznymi czy rozmową z wieloma osobami naraz. Czasami wiąże się z chęcią kontrolowania, tymczasem w rozmowie przez telefon jest wiele spontaniczności, więc trudno mieć wszystko pod kontrolą.

Jednak awersja do komunikowania się przez telefon nie wynika tylko z telenofobii. Według badań amerykańskich opublikowanych ostatnio przez „bankmycell.com”, 75 proc. młodych ludzi nie odpowiada na telefony z wyboru, gdyż rozmowy zajmują im zbyt dużo czasu. Istnieje jednak hierarchia w odrzucaniu rozmów. Według badań:

  • 29 proc. młodych ludzi ignoruje telefony od przyjaciół,
  • 25 proc. od rodziny
  • i 21 proc. z miejsca pracy.

- Na telefony od przyjaciół odpowiadam tylko wtedy, kiedy mogę, zwłaszcza, jeżeli wiem, że nie ma nic ważnego do omówienia -  powiedział 29 letni Juanjo. Najczęstszymi wymówkami, dlaczego nie odebrał telefonu, są: „miał wyłączony dźwięk i nie widział przychodzącego połączenia albo był w łazience” - przyznał.

Czytaj także: Nowy instytut za 30 MILIONÓW zł zbada dzietność Polaków. "Będzie promować konserwatywny, katolicki model rodziny"

Jak komunikują się milenialsi?

Milenialsi dokonują wyboru, z kim chcą rozmawiać przez telefon, a z resztą porozumiewają się przez komunikator WhatsApp, email czy wiadomości głosowe. - Czasy długich rozmów telefonicznych prawdopodobnie dobiegają końca i tylko dziadkowie utrzymują przywilej dłuższego dostępu telefonicznego do wnuków - stwierdził „20minutos.es”.

Przyczyną ignorowania rozmów są także liczne niechciane telefony od firm reklamowych i handlowych oraz nadmiar informacji w smartfonach - dodał Junajo. „W końcu musisz się wyłączyć” - stwierdził.

Kim są milenialsi?

Milenialsi to osoby urodzone w latach 80. i 90. XX wieku, korzystające aktywnie z mediów cyfrowych i technologii cyfrowych. Należą do tzw. pokolenia C - osób stale podpiętych do Internetu i na co dzień korzystających z mediów społecznościowych w komunikacji prywatnej i zawodowej. Są wychowani w realiach wolnego rynku, mają opinię zuchwałych i wymagających pracowników, otwartych na wyzwania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Nazwy znanych marek po polsku brzmią kuriozalnie. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 15
"Reserved" to po polsku...
Sara James jak Rihanna w ESKA Live! Ciarki gwarantowane