Prostest w Hadze

i

Autor: PAP/EPA

świat

Holandia. Protest klimatyczny aktywistów blokuje autostradę w Hadze. Policja brutalnie zareagowała?

2023-09-23 15:30

Trwa protest klimatyczny w Holandii. Przez 15 dni protestujący blokowali autostradę w Hadze. Policjanci postanowili się z nimi rozprawić za pomocą armatki wodnej z Belgii. Aktywiści skarżą się na brutalność policji

Protest aktywistów klimatycznych w Holandii. Brutalne zachowanie policji?

Około południa setki zwolenników organizacji Extinction Rebellion, którzy od przeszło dwóch tygodni codziennie zakłócają ruch na jednej z najważniejszych arterii Hagi, ponownie przystąpili do akcji. Scenariusz było podobny jak w poprzednich dniach. Aktywiści usiedli na drodze i po bezskutecznych wezwaniach policji, aby ją opuścili, zostali z niej usunięci.

Policjanci użyli armatki wodnej, którą wypożyczyli od swoich belgijskich kolegów. Rzecznik Extinction Rebellion skarżył się mediom, iż strumień wody był zbyt silny i wielu demonstrantów siedzi w policyjnym autobusie z siniakami.

Zwolennicy ER codziennie blokują autostradę od soboty 9 września. Zapowiadają, że będą to czynić do czasu, aż rząd nie przestanie wspierać eksploatacji paliw kopalnych.

Władze Hagi zabroniły protestów na drodze i wzywają do demonstrowania na polach Malieveld w innej części miasta.

Protest przeciwko zanieczyszczeniom rzek pod Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie

Kraków. Protest przeciwko zanieczyszczeniom rzek. Manifestacja pod siedzibą WIOŚ w obronie dóbr przyrody i klimatu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE