Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

GDDKiA ostrzega! Trudne warunki drogowe w całym kraju

2022-04-05 9:03

Na terenie całego kraju kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność. Opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu mogą utrudniać jazdę samochodem w całej Polsce. Wszystkie drogi krajowe są jednak przejezdne – poinformowała GDDKiA we wtorek rano. W których województwach sytuacja jest najgorsza przeczytacie w artykule.

Trudne warunki drogowe w całym kraju

Na opady śniegu i śniegu z deszczem muszą przygotować się kierowcy wybierający się w trasę w woj. podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim i dolnośląskim. Opady deszczu i deszczu przelotnego występują na obszarze całego kraju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 63 pojazdy do zimowego utrzymania.

GDDKiA przekazała, że w ciągu dnia będzie się utrzymywało zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach. Na północnym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm w zachodnich Sudetach. Spodziewany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 7 cm w górach.

Temperatura maksymalna od 4 st. C do 9 st. C, lokalnie na południowym zachodzie około 10 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i gdzieniegdzie na północy porywy wiatru do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h i w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Groził innemu kierowcy pistoletem