American Airlines

i

Autor: Jonathan Moreau flickr.com American Airlines

Ewakuowano samolot przez jedno zdjęcie - nie zgadniecie, co przedstawiało!

2021-07-27 8:12

Jedno zdjęcie zmusiło służby bezpieczeństwa na lotnisku do zarządzenia ewakuacji pasażerów i przeprowadzenia dodatkowego przeszukania oraz kontroli. Jak się okazuje, fotkę rozesłał innym pasażerom nastolatek, który również znajdował się na pokładzie.

Ewakuacja przez zdjęcie zabawkowej broni

W USA ewakuowano samolot po wysłaniu przez nastolatka zdjęcia zabawkowej broni do innych pasażerów na pokładzie. Samolot linii United Airlines do Orlando miał odlecieć z San Francisco 22 lipca, kiedy kilku pasażerów otrzymało zdjęcie za pośrednictwem Airdrop. Usługa Airdrop pozwala na dzielenie się plikami między urządzeniami Apple. W ramach środków ostrożności wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z samolotu – powiedział rzecznik lotniska. Zostali oni poddani dodatkowej kontroli bezpieczeństwa, zanim wszyscy, z wyjątkiem sprawcy, zostali z powrotem wpuszczeni na pokład samolotu. Później okazało się, że nastolatek nie miał przy sobie repliki broni palnej, a zdjęcie zostało zrobione wcześniej w innym miejscu.

Spytkowice – bocian bandyta niszczy auta pracownikom urzędu gminy

Nie pierwszy taki przypadek

To nie pierwszy raz, gdy wiadomość Airdrop zakłóciła podróż lotniczą. W 2019 roku samolot został ewakuowany po użyciu przez kogoś tej funkcji, żeby wysłać zdjęcie kamizelki samobójczej do pasażerów i stewardów na pokładzie. Samolot na Florydę miał właśnie wystartować z Newark w New Jersey, kiedy obraz został szeroko udostępniony na pokładzie.

Źródło: PAP