Eko-rewolucja maszynek do golenia! Z czego będą produkowane?

2021-11-17 12:26
Eko-rewolucja dla maszynek do golenia! Z czego będą produkowane?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Eko-rewolucja dla maszynek do golenia! Jednorazowe maszynki, podobnie jak słomki stanowią spory problem. Jeśli chcemy dbać o środowisko, to powinniśmy coraz więcej myśleć o tym, jak zastąpić niektóre produkty. Przyszedł czas na rewolucyjne zmiany! Z czego produkować można eko-maszynki? Sprawdźcie w naszym artykule!

O ekologii mówi się wiele na całym świecie. Planetę ratować można na wiele sposobów. W Polsce segregacja śmieci jest już obowiązkowa, a wielu z nas z przyjemnością wybiera przedmioty, które dostały nowe życie, niezależnie czy mowa o butelkach, czy ubraniach! Niektóre przedmioty codziennego użytku ciężko jednak zastąpić. Papierowe słomki nie sprawdzają się tak dobrze, jak te z plastiku. Klienci restauracji często skarżą się, że nasiąkają one płynem, co sprawa, że szybko stają się bezużyteczne. Inny problem stanowią jednorazowe maszynki do golenia. Japoński producent noży Kai, wpadł na pomysł, jak stworzyć przyjazne środowisku maszynki, które jednocześnie wciąż spełniają swoją funkcję.

Ekologiczne maszynki jednorazowe -  z czego są?

Kai, japoński producent noży, ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie papierowej maszynki do golenia. Przyjazna dla środowiska, jednorazowa maszynka do golenia, jak sama nazwa wskazuje, ma papierowy korpus i metalowe ostrza. Jej konstrukcja inspirowana origami zapewnia taką samą wytrzymałość i zwrotność jak plastikowej maszynki do golenia, jednocześnie minimalizując zużycie plastiku nawet o 98%. - czytamy w artykule opublikowanym na Ekologia.pl.

Czy to rozwiązanie się sprawdzi? Biorąc pod uwagę problemy, z którymi wciąż zmagają się papierowe słomki, projekt może nie do końca spodobać się konsumentom. Szczególnie trudne wydaje się używanie maszynki podczas prysznica. Tu jednak producent informuje, że uchwyt wytrzymuje temperaturę wody do 40°C. Maszynka do golenia waży 4 gramy i jest dostępna w 5 kolorach. W Japonii produkt ma mieć swoją premierę 1 kwietnia 2022 roku.

QUIZ. Granice Polski i ich tajemnice

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Z iloma krajami Polska dzieli lądowe granice?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze