Dziennikarka Radia ESKA Alina Makarczuk z nowym programem! Jest poświęcony wojnie w Ukrainie

i

Autor: Program "UkrALINA", zrzut ekranu Dziennikarka Radia ESKA Alina Makarczuk z nowym programem! Jest poświęcony wojnie w Ukrainie

Dziennikarka Radia ESKA Alina Makarczuk z nowym programem! Jest poświęcony wojnie w Ukrainie

2022-04-08 17:40

Dziennikarka radia ESKA, Alina Makarczuk rusza z nowym programem. Projekt jest poświęcony wojnie w Ukrainie. Makarczuk pochodzi z objętego wojną kraju i jak podkreśla, jej misją jest teraz mówienie o tym, co naprawdę dzieje się w Ukrainie.

Nowy program "UkrALINA"

Program "UkrALINA" miał swoją premierę w piątek 8 kwietnia. To projekt realizowany we współpracy z portalem "Super Express". Makarczuk wraz z zaproszonymi gośćmi komentuje wydarzenia w Ukrainie, porusza także tematy związane z sytuacją uchodźców, którzy trafili do Polski.

Gośćmi pierwszego odcinka byli Natalia Panchenko, aktywistka społeczna z Fundacja Euromajdan Warszawa i gen. Marek Dukaczewski. Rozmowa dotyczyła m.in. sankcji nakładanych na Rosję czy akcji społecznej polegającej na blokowaniu TIR-ów na polsko-białoruskiej granicy. Program możesz zobaczyć >>TUTAJ<<.

Alina Makarczuk

Alina Makarczuk to dziennikarka radia ESKA pochodząca z miejscowości Równe w Ukrainie. Od czasu rozpoczęcia wojny przez wojska rosyjskie, Makarczuk komentuje bieżące wydarzenia dla radia ESKA. Jak podkreśla, jej misją jest głośne mówienie o tym, co dzieje się właśnie w jej kraju.

Makarczuk w Polsce mieszka od lat. Na co dzień pracuje jako reporterka radiowa radia ESKA. Od dwóch lat przygotowuje także serwisy informacyjne w języku ukraińskim w radiu ESKA Braniewo. Poza nowym programem "UkrALINA", Makarczuk rozpoczęła pracę nad kolejnym projektem. Od dwóch tygodni wraz z doświadczonymi dziennikarzami ukraińskimi tworzy internetowe "Radio z Wami FM" dedykowane przebywającym w Polsce Ukraińcom.

W ramówce radia znalazły się serwisy informacyjne, wywiady oraz użyteczne poradniki dla przybywających do Polski uchodźców wojennych. Wszystkie audycje są realizowane w języku ukraińskim, a w oprawie muzycznej stacji znalazły się najpopularniejsze ukraińskie przeboje.

UkrALINA - Wstrząsająca relacja aktywistki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE