Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż. Polski rząd chce go kupić!

i

Autor: Wikimedia/domena publiczna

Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż. Polski rząd chce go kupić!

2021-05-11 9:32

Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż. Polski rząd chce go kupić – pierwsze kroki w tym kierunku są już wykonane. Premier Mateusz Morawiecki „zlecił” działania zmierzające do kupienia paryskiego domu noblistki. XIX wieczna budowla została wystawiona na sprzedaż, a teraz jest szansa, że w powstanie w nim polskie muzeum.

Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż – ta informacja obiegła wczoraj świat. Na te doniesienia od razu zareagowali Polacy. W mediach społecznościowych zaroiło się od wpisów, w których pisano, że XIX wieczny paryski dom noblistki trzeba odkupić. Informacja szybko dotarła również do premiera Mateusza Morawieckiego, który jak napisał na Twitterze „zlecił” już działania zmierzające do odkupienia domu, bo to miejsce to „część polskiej historii”. Pierwsze plany, jakie niemal natychmiast pojawiły się w Internecie dotyczą zorganizowania w XIX-wiecznej budowli muzeum. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski i ambasador Polski w Algierii Witold Spirydowicz zaznaczyli, że Polacy mieli już kilka okazji do odkupienia historycznie ważnych dla nas budowli, które zaprzepaścili. Czy w tej sytuacji będzie inaczej? Cena podparyskiej posiadłości to około 3,6 miliona złotych (790 mln euro)

Spis treści

  1. Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż. Polski rząd chce go kupić!
  2. Dom Marii Curie-Skłodowskiej. Informacja rozgrzała Internet do czerwoności!
  3. Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż

Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż. Polski rząd chce go kupić!

Jak napisał wczoraj premier Mateusz Morawiecki: - Zleciłem działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem – poinformował wieczorem za pośrednictwem Twittera. Dodał, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z ambasadą Rzeczy Pospolitej we Francji odnośnie tej sprawy. Premier zaznaczył, że dom Marii Curie-Skłodowskiej „To miejsce to część polskiej historii".

Dom Marii Curie-Skłodowskiej. Informacja rozgrzała Internet do czerwoności!

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski napisał na Twitterze, że „Polska winna kupić dom Marii Curie-Skłodowskiej pod Paryżem i stworzyć tam muzeum poświęcone Wielkiej Polce, by nie żałować poniewczasie tak, jak utraconej możliwości zakupu Hotelu Lambert w Paryżu”.

CZYTAJ TAKŻE: Twitter wprowadza nową funkcję. Można na tym zarobić! Czym jest TIP JAR?

Pomysł poparł również ambasador Polski w Algierii Witold Spirydowicz, który również zaznaczył, że Polacy mieli kilka okazji to odkupienia historycznie ważnych dla nas budowli, ale ich nie wykorzystali

Dom Marii Curie-Skłodowskiej na sprzedaż

Dom Marii Curie-Skłodowskiej i jej męża Piotra znajduje się w w Saint-Remy-les-Chevreuse pod Paryżem. Jego powierzchnia to 120 mkw. Powierzchni.

Jeżeli rząd zechce go odkupić, to będzie nas on kosztował 790 tys. euro, czyli około 3,6 miliona złotych. Jak dodano w opisie nieruchomości, dom potrzebuje renowacji, której koszt wyceniono na niespełna 900 tysięcy złotych. Łącznie może on więc kosztował około 4,5 miliona.

Kupcie moje łapacze snów i pomóżcie mi wyremontować dom dla rodziny
Sonda
Czy masz już plany na wakacje?