Co obchodzimy 15 lipca? Niewielu pamięta o tej niezwykle ważnej rocznicy!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Co obchodzimy 15 lipca? Niewielu pamięta o tej niezwykle ważnej rocznicy!

2022-07-13 12:17

Lato to nie tylko czas odpoczynku i wakacyjnych zabaw. W tym okresie obchodzimy również kilka ważnych świąt i rocznic. Tak jest również w przypadku 15 lipca. Tę datę powinno znać każde dziecko! Jeśli zdarzyło Wam się zapomnieć, co wtedy świętujemy, to nie przejmujecie się! W tym artykule wszystko wyjaśniamy!

Co obchodzimy 15 lipca? Niewielu pamięta o tej niezwykle ważnej rocznicy, a to z bardzo prostej przyczyny - nie jest ona ustanowiona świętem państwowym, ani dniem wolnym od pracy. Mimo to, tysiące polaków będą w najbliższych dniach świętować i bawić się na uroczystości jej obchodów. O co chodzi? To oczywiście rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Jej datę poznajemy już w szkole podstawowej.

Bitwa pod Grunwaldem - najważniejsze informacje

Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce 15 lipca 1410. Zakończyła się zwycięstwem wojsk polsko-litewskich i pogromem sił krzyżackich. Miejscem jej rozegrania były pola między Grunwaldem, Stębarkiem i Łodwigowem. Do dziś w tamtych okolicach odbywa się coroczny turniej rycerski, na który przyjeżdżają ludzie z całego świata. W tym roku dni Grunwaldu rozpoczynają się w środę (13 lipca) i potrwają do 16 lipca. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie XXV inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, którą zaplanowano na ostatni dzień wydarzenia.

Wyłudził od seniorki 100 tys. zł. Szuka go policja

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '60?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się siostra zamordowanej w Motelu Bates Marion, jak się okazuje, główna bohaterka “Psychozy” (1960)?