Chciał zwolnić naczelniczkę poczty, teraz sam straci pracę? Przemówił Kaczyński

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka Chciał zwolnić naczelniczkę poczty, teraz sam straci pracę? Przemówił Kaczyński

Chciał zwolnić naczelniczkę poczty, teraz sam straci pracę? Przemówił Kaczyński

2022-06-08 19:58

Kontrowersyjna sytuacja z udziałem ministra Michała Cieślaka. Podczas wizyty w Pacanowie, naczelniczka poczty przyznała, że zarabia zbyt mało. Polityk uznał jej zachowanie za niewłaściwe i złożył skargę, na podstawie której kobiecie groziło zwolnienie. Teraz los może się odwrócić, bo jak zapowiedział szef PiS Jarosław Kaczyński, oczekuje od ministra Cieślaka, że poda się do dymisji, jak się nie poda, będzie odwołany.

Cieślak do dymisji

- Oczekuję od ministra w KPRM ds. samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji; jak się nie poda, będzie odwołany - oświadczył w środę w Sochaczewie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński swoje spotkanie z mieszkańcami Sochaczewa rozpoczął od - jak mówił - sprawy, która bulwersuje dużą część opinii publicznej, czyli sprawy ministra Cieślaka.

Kaczyński zwrócił uwagę, że Cieślak jest przedstawicielem jednej z partii tworzących Zjednoczoną Prawicę, dlatego "to jego miejsce będzie zachowane dla tego ugrupowania".

- Nie będziemy karać ugrupowania, bo ono tutaj niczemu nie jest winne. Będzie to wyciągnięcie wniosku wobec kogoś kto się zachował tak jak polityk, człowiek w randze ministra w żadnym wypadku nie może się zachowywać, nawet jeżeli padł ofiarą agresji - powiedział Kaczyński.

 Czytaj także: Naczelniczka poczty poskarżyła się, że za mało zarabia i nie starcza jej na paliwo. Grozi jej zwolnienie

Redakcja portalu wyborcza.pl w Kielcach napisała we wtorek, że naczelniczkę poczty z Pacanowa czekają surowe konsekwencje za to, że pożaliła się ministrowi w KPRM ds. samorządu Michałowi Cieślakowi na drożyznę. "GW" napisała, że wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS poseł Partii Republikańskiej przyszedł do placówki, by odebrać listy. Naczelniczka poczty w rozmowie z gazetą przyznała, że kiedy go rozpoznała, pożaliła mu się na obecną sytuację związaną z drożyzną.

- W błyskawicznym tempie została wezwana "na dywanik". Usłyszała, że zostanie zwolniona - podał portal. Według wyborcza.pl naczelnik jeszcze w piątek została odsunięta od kierowania pocztą w Pacanowie. Formalnie wypowiedzenia nie dostała, a obecnie przebywa na urlopie.

Według najnowszych informacji, naczelniczka nie zostanie zwolniona. - Naczelniczka Urzędu Pocztowego w Pacanowie będzie nadal kontynuować pracę na dotychczasowym stanowisku i dotychczasowych warunkach - poinformowała w środę Poczta Polska. Spółka dodała, że sprawę uważa za zamkniętą.

CZY ŚLEDZI NAS CZARNA SKRZYNKA W SAMOCHODZIE | ESKA XD - Prosto z salonu #50

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy