Ceny gazu obniżone o 25 proc. dla wybranych. Kto zapłaci mniej?

2022-01-23 12:47
Ceny gazu obniżone o 25 proc. dla wybranych. Kto zapłaci mniej?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ceny gazu obniżone o 25 proc. dla wybranych. Kto zapłaci mniej?

Będą niższe ceny gazu - nawet o 25 proc. To decyzja PGNiG Obrót Detaliczny. Oferta będzie obejmowała odbiorców biznesowych. Od kiedy będzie można kupić gaz po niższej cenie? Sprawdź szczegóły!

Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. "Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach" – wyjaśnił prezes PGNiG Paweł Majewski.

 Spółka rzetelnie analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian - poinformowało też PGNiG OD. Jak podkreślił prezes PGNiG OD Henryk Mucha, obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

Czytaj także: Podwyżki gazu o tysiąc procent? Władze Warszawy alarmują

Kto może skorzystać z obniżki?

- Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak:

  • piekarnie,
  • zakłady fryzjerskie
  • czy firmy usługowe - poinformował Mucha.

- To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – dodał.

Czytaj także: Tarcza antyinflacyjna 2.0 przyjęta przez Sejm. Co będzie tańsze? [LISTA PRODUKTÓW]

Jak podkreślił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, cytowany w komunikacie PGNiG OD, rząd wprowadził szereg zmian łagodzących skutki "gigantycznych podwyżek".

- Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców - zwrócił uwagę Sasin. - Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. (...) Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić – dodał Sasin.

Jak podkreślił wicepremier, "na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa na dyktandach przyprawiały o ból głowy. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś podchwytliwego. Niechlubne tradycje angielskich kibiców, których nazwiemy:
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze