Bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie. Niszczą ogrodzenie, wybili szyby

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie. "Niszczą ogrodzenie, wybili szyby"

Bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie. "Niszczą ogrodzenie, wybili szyby" [WIDEO]

2021-11-26 12:01

Bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie. Około 100 osób zachowuje się agresywnie. Doszło m.in. do zniszczenia ogrodzenia i wybicia szyb. Sprawdź szczegóły.

Według informacji przekazanej przez por. Annę Michalską w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie przebywa aktualnie około 600 osób. - Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej.

Wskazała, że w czwartek około 100-osobowa grupa osób zaczęła zachowywać się agresywnie. - Chcą opuścić ośrodek, są niezadowoleni ze swojego pobytu. Te wszystkie osoby chcą dostać się do Niemiec - zaznaczyła Michalska.

Czytaj także: Napięta sytuacja na granicy. W czasie forsowania granicy służby białoruskie puszczały hymn Polski

- Osoby te między innymi zaczęły szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku - dodała. Podkreśliła, że cudzoziemcy nie mają przy sobie niebezpiecznych narzędzi, ale są tam "różnego rodzaju meble". "Więc tego próbują użyć i używają" - podała.

Przekazała, że do ośrodka została wezwana dodatkowo policja oraz dodatkowe oddziały straży granicznej z komendy w Krośnie Odrzańskim i straż pożarna. W tej chwili służby rozmawiają z agresywnymi imigrantami. Prowadzimy negocjacje, żeby się uspokoili - dodała.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Skoki narciarskie - jak dobrze znasz się na skokach?

Pytanie 1 z 10
Skoki narciarskie w 1908 roku w Polsce zadebiutowały w miejscowości:
Bunt w ośrodku dla migrantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE