41 osób zmarło przez zatrucie tlenkiem węgla! Sytuacja jest dramatyczna

2021-03-15 9:09
41 osób zmarło przez zatrucie tlenkiem węgla! Sytuacja jest dramatyczna
Autor: Canva.com 41 osób zmarło przez zatrucie tlenkiem węgla! Sytuacja jest dramatyczna

W niedzielę z powodu zatrucia czadem jedna osoba zmarła, a sześć zostało rannych. Strażacy 16 razy wyjeżdżali do tego typu zdarzeń. Od października ub.r. w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło 41 osób, a rannych zostało 1129 – wynika ze statystyk Państwowej Straży Pożarnej.

41 osób zmarło przez zatrucie tlenkiem węgla! Sytuacja jest dramatyczna. Od początku sezonu grzewczego PSP prowadzi akcję "Czujka na straży Twojego Bezpieczeństwa" mającą na celu m.in. podniesienie świadomości o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie i czyszczeniu przewodów kominowych. Strażacy zachęcają podczas akcji do zainstalowania czujki – czad jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku, człowiek nie może go wyczuć.

Kibice Legii dopingują drużynę w meczu z Wartą Poznań i domagają się otwarcia stadionów

Interwencje strażaków 14 marca - te liczby przerażają!

Łącznie w niedzielę strażacy w całym kraju interweniowali 1196 razy. 323 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, w których ranne zostały trzy osoby, nikt nie zginął. 782 akcje to miejscowe zagrożenia, jak np. wypadki drogowe, w których zginęło 18 osób, a 81 zostało rannych. 91 razy strażacy wyjeżdżali do fałszywych alarmów.

Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze