Zmiany na Placu Pięciu Rogów! Kierowców przypilnują kamery

2022-07-04 15:34
Zmiany na Placu Pięciu Rogów! Kierowców przypilnują kamery
Autor: zdm.waw.pl Zmiany na Placu Pięciu Rogów! Kierowców przypilnują kamery

Kamery pilnują kierowców na Placu Pięciu Rogów. Monitoring ma być straszakiem dla wjeżdżających tam - wbrew zakazowi - samochodów osobowych. Po przebudowie, zgodnie z nowym oznakowaniem, wjazd na Plac będzie ograniczony do minimum. Ma to ułatwić poruszanie się pieszym, którzy według badań ZDM stanowią blisko 2/3 użytkowników tego terenu.

Kamery na Placu Pięciu Rogów

Kamery pojawiły się na stołecznym Placu Pięciu Rogów. Będą pilnowały, by na teren nie wjeżdżały samochody osobowe. Jak tłumaczy Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich, na Placu ruch aut zostanie ograniczony do minimum. - Prawo wjazdu na Plac mają w uproszczeniu: mieszkańcy, w celu dojazdu do posesji i prowadzący działalność gospodarczą w tym rejonie. W obu przypadkach chodzi o osoby, które nie mają możliwości innego dojazdu, niż przez tę strefę - tłumaczy Jakub Dybalski.

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Kary dla kierowców

Ci, którzy nie będą przestrzegać zakazu, mogą się liczyć z konsekwencjami. - Wszyscy ci, którzy na Plac wjadą, łamiąc w ten sposób przepisy i oznaczenia, które informują o tych przepisach, mogą spodziewać się zdjęcia. Po sprawdzeniu z bazą uprawnionych, te zdjęcia będą trafiały na policję. Dlatego nie radzę łamać zakazu ruchu, bo to pewnie skończy się mandatem - dodaje Jakub Dybalski.

Jak dobrze znasz "Stranger Things"? Quiz dla prawdziwych fanów serialu Netfliksa!

Pytanie 1 z 10
W jakim miasteczku rozgrywa się akcja "Stranger Things"?

Na przebudowanym Placu Pięciu Rogów pojawiły się nowe płyty, a także drzewa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE