Zima w Mieście 2023. Ruszają zapisy!

2023-01-03 12:37
Warszawa: Lodowisko na Rynku Starego Miasta
Autor: PAP/Paweł Supernak

Zima w Mieście 2023 to projekt, który ma pokazać, że w ferie w Warszawie nie trzeba, a wręcz nie można się nudzić. Właśnie ruszyły zapisy dla dzieci i młodzieży.

Zima w Mieście 2023 zbliża się wielkimi krokami. Spragnieni rozwojowych rozrywek dzieci i młodzież szkolna zobaczą, jak wiele opcji oferuje im Warszawa. Ten projekt to dowód na to, że nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by świetnie się bawić.

Ruszają zapisy na Zimę w Mieście 2023

Jeśli nie chce się przegapić najlepszego, trzeba zachować czujność. Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do kolejnej edycji Warszawskiej Akcji Zima w Mieście. Rozpoczną się o godzinie 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 roku. Jak co roku w okresie ferii warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę. Do wyboru są różne zajęcia – sportowe, artystyczne, edukacyjne czy rekreacyjne.

Czytaj także: Sylwestrowe menu w restauracjach gwiazd. Egzotyczne smaki, kulinarna klasyka

- Tegoroczną akcję Zima w Mieście przeprowadzimy w 97 placówkach, w tym 11 szkołach specjalnych. Na I turnus, w dniach 13-17 lutego, mamy przygotowanych 7050 miejsc, w tym 1381 dla dzieci z Ukrainy. Na II turnus, czyli od 20 do 24 lutego, przygotowaliśmy 6967 miejsc, w tym 1397 dla dzieci z Ukrainy. Dzięki środkom z UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji „Wspólna Warszawska Zima” bezpłatnie – mówi zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Zima w Mieście 2023: Niewielki koszt, wielkie możliwości

Co szczególnie ważne w tej akcji, to fakt, że pobyt każdego ucznia dofinansowuje stołeczny samorząd. Warszawa pokrywa znacznie ponad połowę kosztów. Opłata po stronie rodziców to 15 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę. Jest to stawka kilkukrotnie niższa od stawek półkolonii oferowanych na rynku komercyjnym.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.

Jak wyjaśnia ratusz, kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23 stycznia od godziny 8 do 31 styczna do godziny 12 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl - podkreślił ratusz.

Przypominamy, że w 2023 roku ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają od 13 do 24 lutego.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Warszawy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE