"Zielony Azyl" otworzył się w Warszawie! To miejsce, w którym dostaniesz roślinę za darmo

2020-02-26 21:11
Zielony Azyl w Warszawie
Autor: Facebook/Zielony Azyl

Zielony Azyl to miejsce, gdzie możesz oddać rośliny, którymi nie możesz lub nie umiesz się opiekować, albo zabrać rośliny i je uratować! Nowa inicjatywa ruszyła w środę. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zielony Azyl działa przy kawiarni Dlaczemu. To miejsce, z którego możemy wziąć dowolną roślinę pod opiekę, albo oddać tę, która sprawia nam kłopot. Każda roślina ma dołączoną etykietę z nazwą, a także kilka słów dotyczących pielęgnacji. Każdy, kto oddaje roślinę powinien opisać powody, dla których ją oddaje, np. "zbyt duża do mieszkania, "nie umiem się nią zająć". Do azylu mogą trafić zarówno duże kwiaty w doniczkach, jak i szczepki roślin - należy jednak pamiętać, by zapewnić im pojemnik z wodą. Jednorazowo każdy może zabrać ze sobą trzy rośliny. Jak podkreślają pracownicy Zielonego Azylu, obowiązuje absolutny zakaz sprzedaży roślin. Możliwa jest tylko wymiana.

- Do kawiarni Dlaczemu trafiły pierwsze roślinki Zapraszam do wymian - zachęca azyl.

 Zielony Azyl może odwiedzić każdy. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu regulaminu:

ESKA TOP 5 odc. 109
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE