Ze smartfonem wzdłuż Wisły. Interaktywna gra dla mieszkańców i turystów

2022-08-05 12:43
Wisła
Autor: UM Warszawa Nad Wisłą w Warszawie

Gratka dla miłośników Wisły i fanów nowoczesnych technologii! Miasto stworzyło grę na smartfony, dzięki której można odkrywać fakty i ciekawostki na temat Dzielnicy Wisła. Start projektu w sobotę 6 sierpnia.

Zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii re\Wisła Dzielnica Wisła prowadzi działania edukacyjne i informacyjne podkreślające unikalną tożsamość rzeki.

Z Instagramem wzdłuż Wisły

Jednym z nich jest gra opracowana w technologii Augmented Reality umieszczona na Instagramie. Jej uczestnicy odpowiadając na proste pytania będą mogli odkrywać fakty i ciekawostki na temat Dzielnicy Wisła. Są one przedstawione w formie kolaży i narracyjnych plansz opowiadających historię wybranych miejsc nad rzeką.

Aby wziąć udział w grze, należy odwiedzić pięć punktów Warszawskiego Plażowego i skorzystać z filtrów przypisanych do profilu Dzielnicy Wisła na Instagramie. Filtry zostaną uaktywnione w sobotę, a udział w grze jest możliwy w dowolnym momencie do końca września. Pierwszych 50 osób, które zaprezentują Plażowym na Żoliborzu poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzyma plakaty z popularnymi wiślanymi grafikami autorstwa Oli Jasionowskiej.

Od plaży na Saskiej Kępy do Żoliborza

Gra rozpoczyna się na plaży Saska Kępa w punkcie Warszawskiego Plażowego (charakterystyczna budka gdzie można m.in. bezpłatnie wypożyczyć leżak lub zabawki plażowe). Użytkownik po włączeniu odpowiedniego filtra na Instagramie Dzielnicy Wisła skanuje plakat, który aktywuje efekt, zapoznaje się z zaprezentowanym tematem oraz odpowiada na pytanie. Następnie udaje się do kolejnych punktów – Warszawski Plażowy na Poniatówce, Warszawski Plażowy na Rusałce, Pawilon Edukacyjny Kamień oraz Warszawski Plażowy na plaży Żoliborz – gdzie czekają na niego kolejne zadania.

- Gra to element kampanii edukacyjnej Dzielnica Wisła, realizowanej w tym sezonie pod hasłem  "re\Wisła". Jesteśmy przekonani, że wszyscy bywalcy nadwiślańskich brzegów, oprócz rekreacji i wypoczynku powinni znaleźć czas na odkrywanie niezwykłych miejsc z nią związanych i poznawania historii Urzecza. Przecież to nasze dziedzictwo, o które musimy dać i z którego jesteśmy dumni. Angażująca cyfrowa forma zabawy zainteresuje każdego, kto spędza czas nad rzeką codziennie lub pojawił się w Dzielnicy Wisła pierwszy raz. Cieszmy się rzeką codziennie odkrywając nadwiślańskie przestrzenie z nieznanej dotąd perspektywy - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Przeczytaj także: Bezpłatne spływy kajakowe i rejsy łodzią po Wiśle! Sprawdź terminy

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE