ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują

2021-04-12 18:51 K.T STAN
ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują
Autor: Konrad Traczyk ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują

Istnieje od blisko 20 lat, teraz musi zniknąć w ciągu miesiąca. Kiosk przy ulicy Gagarina zgodnie z decyzją Zarządu Dróg Miejskich ma zostać zlikwidowany. Tym planom sprzeciwia się właściciel pawilonu i okoliczni mieszkańcy. Stworzyli w tej sprawie petycję, pod którą podpisało się już ponad 1100 osób!

Co dalej z kioskiem przy Gagarina?

Miesiąc - tyle Zarząd Dróg Miejskich daje właścicielowi kiosku przy ulicy Gagarina na jego usunięcie. Powodem jest budowa nowej linii tramwajowej i konieczność rozkopania terenu. Jak mówi właściciel kiosku, Ryszard Marczak, likwidacja sklepu oznacza dla niego bankructwo. Dlatego w obronie kiosku stworzył petycję.

- 1100 podpisów ludzi, którzy są zdeterminowani, żeby bronić tego kiosku. To są ludzie starsi, schorowani. Oni nie mają nawet, gdzie pójść po te podstawowe zakupy, które ja im oferuję - mówi Ryszard Marczak.

ZDM nie widzi problemu

Decyzji ZDM broni jego rzecznik, Jakub Dybalski. Jak twierdzi - Trudno mówić o zaskoczeniu właścicieli kiosku.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

- Miasto przygotowywało tę inwestycję od kilku lat. Wodociągi i Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na początku ubiegłego roku, a w maju ubiegłego roku podpisały umowę z wykonawcą. Ten, zgodnie z jej zapisami, ma od tego momentu 34 miesiące na zaprojektowanie zmian i samą budowę - tłumaczy Jakub Dybalski.

Właściciel kiosku złożył odwołanie do ZDM. Na odpowiedź musi jednak jeszcze poczekać.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE