Zdjęcia lotnicze Warszawy - TRASA SAMOLOTU. Dajcie się uwiecznić na fotografii z powietrza

2021-04-28 13:38
Warszawa z powietrza
Autor: um.warszawa.pl

Nad Warszawą lata właśnie specjalistyczny samolot, z którego wykonywane są zdjęcia fotogrametryczne. Każdy, kto chce zostać uwieczniony na wyjątkowej fotografii z powietrza, może sprawdzić jego aktualne położenie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Zdjęcia lotnicze Warszawy wykonywane są 28 i 29 kwietnia. Nad miastem pojawił się samolot, z którego wykonywane są fotografie fotogrametryczne. Posłużą one do opracowania nowego stołecznego fotoplanu. Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, powiedział, że w tym roku będą to standardowe, pionowe zdjęcia w paśmie widzialnym RGB oraz w kanale podczerwieni IR. Zastępca Rafała Trzaskowskiego dodał, że przeprowadzeniu akcji fotografowania stolicy z powietrza sprzyjają warunki pogodowe - słoneczne dni końca kwietnia. Na stronie Ratusza czytamy, że fotografie posłużą mieszkańcom i urzędnikom w ich codziennej pracy. Stanowią nieocenioną pomoc m.in. przy wykonywaniu analiz urbanistycznych, sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, kontroli stanu i zmian w zagospodarowaniu nieruchomości, regulacji stanów prawnych nieruchomości, wykonywaniu analiz przestrzennych dla nowych inwestycji, projektowaniu zieleni oraz przy zadaniach związanych z zagadnieniami ochrony środowiska i zarządzaniem kryzysowym. Co ciekawe, wszyscy możemy śledzić trasę samolotu nad Warszawą. W jaki sposób?

Znany piłkarz ufundował domy dziecka

Zdjęcia lotnicze Warszawy - jak sprawdzić trasę przelotu?

Nowe zdjęcia lotnicze Warszawy będą w wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości terenowej (z pikselem 5 cm). Oznacza to, że na fotografiach z góry świetnie widoczne będą nawet niewielkie obiekty. Znając trasę przelotu będziemy więc mogli wypisać na ziemi pozdrowienia czy wyznanie miłości, lub po prostu pomachać do obiektywu. Trasa samolotu 28 i 29 kwietnia jest do sprawdzenia na stronie flightradar24.

Gdzie znaleźć zdjęcia lotnicze Warszawy?

Tegoroczne zdjęcia oraz opracowany na ich podstawie fotoplan 2021 zasilą zasoby Centralnej Bazy Danych Przestrzennych m.st. Warszawy - największego zbioru danych przestrzennych dotyczących obszaru stolicy. Będzie je można znaleźć w serwisie mapowym Urzędu Miasta.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE