Turniej po raz kolejny odbędzie się na Hali Sportowej OSiR Polna

i

Autor: materiały prasowe organizatora

Zawodniczki z kilkunastu krajów świata pokażą się na parkiecie w stolicy. Wraca "Warszawska Jesień"

2021-11-22 19:48

"Warszawska Jesień" to międzynarodowy turniej w gimnastyce artystycznej. Wydarzenie odbędzie się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Tym razem, mimo że wciąż obowiązują pewne restrykcje, międzynarodowej atmosfery na parkiecie nie zabraknie.

Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Zawodniczki z całego świata

W samym sercu Warszawy wystąpi blisko 300 zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z całego świata w kategoriach indywidualnych z podziałem na poziomy trudności. - Będzie Grecja, Francja, Rosja, Katar, Włochy, Ukraina, Łotwa, Rumunia, Litwa i Cypr - wymienia Michał Bałaga, prezes Gimnastycznego Warszawskiego Klubu Sportowego "Ajsedora" i dodaje, że nie zabraknie też uczestniczek z Polski, także z Warszawy.

Zawodniczki będą startować w grupach podzielonych ze względu na wiek i stopień zaawansowania. W całym turnieju uczestniczą dziewczęta w wieku od 6 do 18 lat. Każda z uczestniczek będzie mogła startować z przyborami, tj. ze skakanką, z obręczą, z piłką, z maczugami oraz ze wstążką.

Gimnastyczki muszą wykazać się lekkością i łatwością tańca, gracją, koordynacją, elastycznością, skocznością jednocześnie prezentując niezwykłą siłę, wytrzymałość i równowagę. Oceniać je będzie międzynarodowe jury.

Turniej otwarty dla wszystkich

To niecodzienne rozwiązanie w czasach pandemii. Wstęp na "Warszawską Jesień" będzie wolny, jednak organizatorzy zapewniają, że na miejscu trzeba będzie się stosować do obowiązujących restrykcji. - Na hali będą wyznaczone miejsca zgodnie z regułami dla obiektów sportowych, będą wyznaczone miejsca, gdzie można siadać. Oczywiście obowiązują maseczki, a na wejściu będą dostępne płyny do dezynfekcji dłoni - mówi Michał Bałaga.

Zmagania uczestniczek będzie można śledzić w Hali Sportowej "OSIR Polna" przy Polnej 7 w centrum Warszawy. Obecność kibiców cieszy same uczestniczki.- Zawsze to jest jakaś otucha i dużo lepiej, jak trybuny nie są puste. Taka świadomość, że się robi dla kogoś - mówi Maja, jedna z uczestniczek - Czuć takie kibicowanie, że nie jest się samym na tej sali. Czujesz takie wsparcie - dodaje Liza, inna uczestniczka z Gimnastycznego Warszawskiego Klubu Sportowego "Ajsedora".

Turniej zarówno w sobotę (27.11) jak i niedzielę (28.11) rozpocznie się o godzinie 9.00. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się na miejscu, będą mieli możliwość śledzić relację z zawodów na portalu rell.pl.

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!