Zamordował człowieka, bo ten zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami z balkonu! Wstrząsająca sprawa rozwiązana?

2021-06-07 7:19
Zamordował człowieka, bo ten zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami z balkonu! Wstrząsająca sprawa rozwiązana?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zamordował człowieka, bo ten zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami z balkonu! Wstrząsająca sprawa rozwiązana? 32-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego został oskarżony o zabójstwo mężczyzny, który w nocy z 30 na 31 grudnia zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami z balkonu. Mężczyzna wyjaśnił, że nie czuje się winny, bo do zbrodni doszło w obronie własnej.07.06.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 grudnia. "Do dyżurnego komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Podczas awantury 32-letni nowodworzanin miał chwycić nóż i zadać nim cios 42-letniemu pokrzywdzonemu. "Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować" – informowała policja.

Prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego ustalił, że 32-latek i jego 35-letni znajomy strzelali petardami z balkonu na podwórko przed budynkiem. Uwagę zwrócił im pokrzywdzony. Do awantury, która zakończyła się śmiercią 42-latka, doszło w progu mieszkania podejrzanego. 32-latek i jego kolega zostali od razu zatrzymani, obaj byli pod wpływem alkoholu.

32-latek został oskarżony o dokonanie zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Podczas przesłuchania w prokuraturze twierdził, że użył noża, ponieważ musiał się bronić przed pokrzywdzonym. 35-latkowi prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Jak przekazała PAP prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, mężczyzna miał przedstawiać fałszywy przebieg wydarzeń dyspozytorowi pogotowia ratunkowego i odwrócić podejrzenia od prawdziwego winowajcy.

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem

Podczas sekcji zwłok ustalono, że pokrzywdzony został ugodzony nożem dwukrotnie – w klatkę piersiową i plecy, ale to obrażenia w okolicach serca okazały się śmiertelne.

32-latek pozostaje tymczasowo aresztowany od 1 stycznia 2021 r. Jego znajomy przebywał w areszcie kilka tygodni. Przed Sądem Okręgowym dla Warszawy-Pragi odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE