Zamiast furgonetek, rowery cargo! Ruchy miejskie chcą poprawić obsługę kurierskich dostaw

i

Autor: Materiały prasowe Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Rower cargo jednej z zachodnich firm kurierskich

Zamiast furgonetek - rowery cargo! Ruchy miejskie chcą poprawić obsługę kurierskich dostaw

2020-12-17 17:05

Zamiast furgonetek zastawiających chodniki, tramwaje towarowe i rowery cargo! To wizja miejskich aktywistów, którzy zarzucają urzędnikom brak dobrej organizacji dostarczania przesyłek w stolicy. Ich zdaniem widać to zwłaszcza przed świętami.

Diler wprowadzał psychotropy poprzez firmę kurierską

Chaos i brak koordynacji dostaw

Zdaniem aktywistów miejskich w dostarczaniu przesyłek i warszawskiej logistyce panuje istny chaos. - E-handel jest dla nas wygodny, ale cierpi na tym środowisko. Ukryte koszta usług kurierskich w dużych miastach to większe korki, większy smog, zastawione przez kurierów chodniki czy paczkomaty, które szpecą przestrzeń publiczną - wylicza Jan Mencwel, prezes Stowarzyszenia Miasto jest Nasze.

Czytaj także: Kwarantanna dla wszystkich wracających do Polski. Kto musi ją odbyć? [NOWE OBOSTRZENIA]

Aktywiści chcą zrewolucjonizować dostarczanie przesyłek

Ruchy miejskie proponują wprowadzenie specjalnych stref odbioru przesyłek, tramwajów towarowych czy rowerów cargo, którymi mieliby poruszać się kurierzy tak, aby ograniczyć ruch ciężkich pojazdów i emisję spalin. Ratusz jednak studzi optymizm.

- Przynajmniej część z tych postulatów powinna być adresowana chociażby do Ministerstwa Klimatu, które to proceduje ustawę o elektromobilności. Miasto nie może narzucać kurierom środka lokomocji, jakim powinni poruszać się po mieście – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Dodaje także, że miasto, aby ograniczyć ruch ciężkich pojazdów w stolicy wydaje specjalne identyfikatory.

Miasto zwraca też uwagę, że nie da się całkowicie zredukować ruchu ciężkich pojazdów po Warszawie. Jak dodają urzędnicy, żaden remont nie odbyłby się bez udziału ciężkich pojazdów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Rozpoznasz flagi województw w Polsce? To nie takie proste!

Pytanie 1 z 16
To flaga województwa:
Rozpoznasz flagi województw w Polsce? To nie takie proste!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE