Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Nikita Nikitin / Pexels

Zamarznięte drzwi w samochodzie? Wiemy jak temu zapobiec!

2022-11-28 14:44

Zima to okres, w którym kierowcy muszą się zwykle zmagać z ośnieżaniem i zamarzaniem zamków, okien i drzwi samochodów. Zamarźnięte drzwi mogą uszkodzić uszczelki w samochodzie. Na szczęście jest bardzo prosty sposób temu zapobiec.

Problem zamarzniętymi drzwiami w samochodzie

Wystarczy niewielka ilość wilgoci na uszczelkach, by podczas zimowych mrozów zapewnić sobie nie lada kłopot z otwarciem samochodu. Nawet cienka warstwa lodu na uszczelce może ją uszkodzić i sprawić, że zimą trudno będzie otworzyć drzwi samochodu. Uszkodzona uszczelka w drzwiach samochodu może spowodować nie tylko to, że w samochodzie będzie głośniej, ale także doprowadzić do tego, że problemem będzie zamknięcie drzwi. Warto, zanim nadejdą jeszcze większe mrozy zadbać o uszczelki w drzwiach samochodu, tak, by zapobiec ich pękaniu i zamarzaniu.

Sposób na ochronę uszczelek i zabezpieczenie ich przed zamarzaniem zimą jest bardzo prosty. Żeby drzwi w samochodzie nie zamarzały wystarczy zabezpieczyć uszczelki wazeliną. Ten produkt kosmetyczny można dostać w każdej drogerii i aptece. Wazelina jest mieszaniną olejów mineralnych i wosków, które tworzą tłustą warstwę na posmarowanej powierzchni. Zazwyczaj wazelina używana jest jako balsam leczniczy i maść na oparzenia i otarcia skóry. Jednym ze składników wazeliny jest ropa naftowa, która pomaga uszczelnić skórę lub inne powierzchnie za pomocą bariery chroniącej przed wodą. Wazelina zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci do posmarowanej powierzchni. Wazelina bardzo dobrze radzi sobie także w niskich temperaturach. Wszystkie wymienione właściwości sprawiają, że jest ona także niezwykle przydatna do zabezpieczenia uszczelki w samochodzie przed działaniem niskich temperatur. Jej zaaplikowanie jest bardzo łatwe, a do tego jest to tani (ok. 3-5 zł za tubkę) i łatwo dostępny produkt.

Jak zapobiec zamarzaniu drzwi w samochodzie?

Żeby uszczelki nie pękały i nie zamarzały podczas zimy należy wykonać następujące czynności.Najpierw należy otworzyć drzwi i wyczyścić uszczelki szmatką i dowolnym środkiem czyszczącym.Należy pamiętać, żeby przed nałożeniem wazeliny wytrzeć uszczelkę do sucha.Gdy uszczelka jest czysta i sucha wystarczy wycisnąć nieco wazeliny na palec i natrzeć nią uszczelki. Ilość wazeliny, jaka będzie nam potrzebna trudno jest ocenić, bo zależy to od marki samochodu i stanu uszczelek. Najważniejsze, żeby po nasmarowaniu na powierzchni uszczelki dało się wyczuć delikatną warstwę wazeliny.W ten sposób zabezpieczona uszczelka będzie dużo lepiej chroniła przed zamarznięciem drzwi w trakcie zimy.

Pijani kierowcy mają małe rozumki”. Czy należy zabierać im samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE