Zakaz wychodzenia z domów od środy! Nowe ograniczenia w walce z koronawirusem wchodzą w życie. Co jeszcze się zmieni? [WIDEO]

2020-03-24 13:09 A.D.
Zakaz wychodzenia z domów - nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Co jeszcze się zmienia?
Autor: Canva.com

Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu. Takie nieoficjalne informacje podał na swojej stronie Super Express, a potwierdził je po godzinie 13.00 premier Mateusz Morawiecki. To rozwiązanie dobrze znane nam z Francji, Czech czy Niemczech. Oznacza to, że Polacy mają pozostać w miejscu zamieszkania lub stałego przebywania i nie mogą się od niego oddalać z innych powodów niż zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy dla niektórych wyjście do pracy. Co jeszcze zostanie wprowadzone i kiedy zakaz opuszczania lokali ma wejść w życie?

Zakaz wychodzenia z domu od środy 25 marca - musimy przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi, oczywiście, o walkę z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne kroki w walce z koronawirusem 24 marca. Od środy to znaczy 25.03.2020 rząd ma zaostrzyć warunki odbywania kwarantanny. Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji.

Obostrzenia obowiązywać będą do 11 kwietnia.

Premier podkreślał, że jest zaniepokojony sytuacją, ale też pełen jest podziwu dla rodzin, a zwłaszcza rodziców, którzy pomagają i kontaktują się z nauczycielami, którzy prowadzą dla nich lekcje online. 'To nowy stan ducha, nowy stan dla wielu, wielu z nas' - podkreślił. Restrykcje wdrożono ze względu na obawy o życie i zdrowie Polaków, a zwłaszcza osób starszych, które według statystyk są najbardziej narażone na śmierć.

Bieżące informacje dotyczące koronawirusa znajdziecie w naszej RELACJI LIVE

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Bardzo proszę, zostańmy w domu - zaapelował Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia tłumaczył, że nowe rozporządzenie mówi o tym, że możemy wyjść z domu tylko do sklepu, apteki czy do lekarza. Można też wyjść z psem i na krótki spacer. Natomiast jest całkowity zakaz zgromadzeń. Nie możemy iść z dzieckiem na plac zabaw ani ze znajomymi na bulwary.