Nożownik w przy ul. Pułaskiego Rzeszowie. Zaatakował kobietę

i

Autor: archiwum policji

Zabójstwo na Woli. 38-latek przyznał się do winy

2022-09-06 14:04

38-letni Damian W. usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna przyznał się do zaatakowania nożem mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań przy al. Prymasa Tysiąclecia na warszawskiej Woli.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 10.50. Jak informował wtedy sierżant sztabowy Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji, w jednym z mieszkań przy al. Prymasa Tysiąclecia na Woli miało dojść do ataku nożownika.

Zabójstwo na Woli

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ujawnili ciało mężczyzny z ranami kłutymi. Po niespełna godzinie od zgłoszenia dzielnicowi z Woli zatrzymali 38-letniego mężczyznę - dodał policjant.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że w poniedziałek 38-latek usłyszał zarzut zabójstwa poprzez spowodowanie rany kłutej szyi skutkującej zgonem pokrzywdzonego.

Mężczyźnie grozi dożywocie

- Podejrzany został przesłuchany. W toku przesłuchania przyznał się do zarzucanemu mu czynu. Początkowo odmówił składania wyjaśnień, jednak zmienił swoje stanowisko - przekazała.

Wyjaśniła, że prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 38-latka tymczasowego aresztowaniego na trzy miesiące.

- We wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli podzielił argumentację prokuratora i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

38-letniemu Damianowi W. może grozić dożywocie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego w Warszawie brakuje kierowców? "Duża odpowiedzialność, kiepskie zarobki"
  2. Nowe promocje na paliwo. Lotos, BP, Shell i Moya przebiły ofertę Orlenu
  3. Oto najwyższe wieżowce w Warszawie. Pałac Kultury już nie jest pierwszy
Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE