Łukasz G. zatrzymany

i

Autor: policja Łukasz G. zatrzymany

Zabójstwo na Nowym Świecie. Łukasz G. zatrzymany na Targówku, całkowicie zmienił wizerunek

Stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego Łukasza G. podejrzanego o udział 8 maja 2022 roku w morderstwie na Nowym Świecie. Mężczyzna mocno zmienił swój wizerunek. Do zatrzymania doszło w bloku na Targówku. We wtorek 31 stycznia Łukasz G. usłyszał zarzuty w prokuraturze.

Łukasz G. zatrzymany na Targówku. Zmienił wizerunek 

28-letni Łukasz G. został zatrzymany przez policjantów 30 stycznia w bloku na warszawskim Targówku. Jak przekazał w rozmowie z eska.pl rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak, mężczyzna zmienił wizerunek - zapuścił wąsy, nosił okulary.

- Podejrzanemu zostały ogłoszone zarzuty. Został przesłuchany. Prokuratura nie podaje informacji dotyczących stanowiska procesowego podejrzanego oraz treści jego wypowiedzi - powiedziała prokurator Aleksandra Skrzyniarz. Zarzuty dotyczą zabójstwa 29-latka poprzez trzykrotne ugodzenie go ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało śmiercią.

- Prokurator skierował do sądu wniosek o utrzymanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Morderstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja 2022 roku. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Zobacz także: Zabójstwo na Nowym Świecie - NAGRANIE trafiło do sieci

W tej sprawie oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letnim Sebastian Włodarczyk. Jak informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań.

28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal. Mężczyzna na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie - red.) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie.

Z kolei 24-letni Dawid Mirkowski, jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klub Garuda Muay Thai Gym. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

Trzeci poszukiwany mężczyzna 23-letni Sebastian Włodarczyk jak ustaliła PAP, również był już wcześniej znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku.

Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE