Wzmożone kontrole w Warszawie! "Służby w pełnej gotowości"

2020-02-05 16:15
Policja
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Opole: Uciekał ulicami miasta ponad 200 km/h

Już 10 lutego zaczynają się ferie! W związku z tym służby szykują się do zapewnienia szczególnego bezpieczeństwa. Policja prawdzi dzikie lodowiska, stawy i miejsca, gdzie często spotyka się młodzież. Straż pożarna zaprasza dzieci do swojej siedziby na szkolenia! "Pokażemy, jak wygląda interwencja strażaków!"

Służby przygotowują się do wzmożonych kontroli na terenie Mazowsza! To z okazji zbliżających się ferii, które zaczną się 10 lutego. Zarówno policja, jak też straż pożarna są w stanie pełnej gotowości, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo - mówi wojewoda mazowiecki. W czasie ferii służby sprawdzą miejsca wypoczynku, w tym dzikie lodowiska, a także będą nadzorować parki i miejsca publiczne, gdzie często spotyka się młodzież. Wzmożone kontrole na terenie Mazowsza potrwają do 23 lutego. Straż Pożarna w okresie ferii zaprasza chętnych dzieciaków do swojej siedziby. Strażacy urządzą dla nich instruktaż z pierwszej pomocy, pokażą, jak wygląda praca strażaka "od kuchni" i zrobią krótkie szkolenie o tym, co zrobić, jeśli wybuchł pożar. Porozmawiają z dziećmi o tym, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo. Zapisów nie ma, wystarczy po prostu do nas przyjść - mówi młodszy brygadier Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

- Jesteśmy w pełni przygotowani. Zarówno pod kątem rejestrowania, jak też kontroli wszystkich miejsc wypoczynkowych, skupisk dzieci i młodzieży. Służby skontrolują wszystkie dzikie lodowiska oraz inne miejsca, gdzie może występować niebezpieczeństwo. Wzmożone kontrole odbędą się na całym Mazowszu - mówi wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Zostanie sprawdzony także stan techniczny autokarów, które wyjeżdżają w ferie z dziećmi do rożnych miejsc wypoczynkowych. Warto, aby rodzice zgłaszali chęć kontroli pojazdu, którym będą podróżowały ich dzieci, takie kontrole - jak co roku - są prowadzone na Torwarze.

- Sprawdzimy czy pojazd jest sprawny, czy kierowca jest trzeźwy, czy posiada wszystkie potrzebne uprawnienia do prowadzenia autokaru z dziećmi. Zrobimy wszystko, aby się upewnić, że dzieci są bezpieczne i mogą wyruszyć podróż - mówi Mariusz Mrozek ze Stołecznej Komendy Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE