Warszawa, lotnisko Chopina, śmigłowiec Sikorsky UH-60 M Blackhawk - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News Warszawa, lotnisko Chopina, śmigłowiec Sikorsky UH-60 M Blackhawk - zdj. ilustracyjne

Wybuchy, huk i śmigłowiec nad Warszawą. Mieszkańcy zaniepokojeni, MON tłumaczy

2022-10-19 14:14

W poniedziałek, 17 października mieszkańcy Bemowa, Ursusa i Włoch przekazywali informacje o głośnych wybuchach, które słyszeli oraz o śmigłowcu latającym nad ich głowami. U wielu osób wywołało to spory niepokój. MON ostatecznie wyjaśnił, co właściwie działo się w Warszawie.

"Czy ktoś wie, co to za wybuchy?"; "Okropnie huknęło"; "Huknęło to mało powiedziane"; "Dwa wybuchy aż szyby zadrżały"; "Widzimy kółka śmigłowca mniej więcej od 16:30. Wybuchy nie tylko słychać, ale i czuć"; "Też słyszeliśmy kilka wybuchów i helikoptery" - czytamy na jednej z grup mieszkańców Ursusa na Facebooku.

Wybuchy i śmigłowiec nad Warszawą

Pierwsze informacje zaczęli przekazywać sobie w poniedziałek, 17 października. Wiele osób było wyraźnie zaniepokojonych, co w kontekście wojny za wschodnią granicą nie może dziwić. 

Co więcej, do TVN Warszawa zgłosiła się mieszkanka Bemowa, która miała ponieść konkretne straty w związku z wybuchami. Twierdzi bowiem, że podczas jednej z eksplozji pękła jej szyba balkonowa.

Czytaj również: Otwock z darmową komunikacją miejską. "Zasadność wprowadzania opłat jest wątpliwa"

Mieszkańcy zapewniają, że nie zostali poinformowani o planowanych, jak się ostatecznie okazało, ćwiczeniach wojskowych. Co więcej, miały o nich nie wiedzieć nawet władze miasta, gdyż armia nie ma obowiązku przekazywać im podobnych wiadomości.

Ostatecznie konkretne informacje w sprawie udostępnili przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, przesyłając je do kilku redakcji. - We wskazanym rejonie żołnierze Sił Zbrojnych RP przeprowadzali – z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa – zajęcia programowe z użyciem środków pozoracji oraz wojskowego statku powietrznego. To standardowa działalność szkoleniowa polskiego wojska. [...] Przedsięwzięcie zostało wcześniej zgłoszone do policji oraz jednostki straży pożarnej - przekazano.

Trzaskowski szuka miejsc na schrony w Warszawie. Nie ma do tego żadnych przepisów
Listen to "Putin użyje broni jądrowej? Zachowanie Chin daje do myślenia. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE