WspierajMY: Na UW ruszyła kampania dotycząca zdrowia psychicznego

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne "WspierajMY": Na UW ruszyła kampania dotycząca zdrowia psychicznego

"WspierajMY": Na UW ruszyła kampania dotycząca zdrowia psychicznego i stresu

2021-01-29 19:36

Uniwersytet Warszawski rusza z kampanią "WspierajMY". Jej główny cel to rozpowszechnianie wiedzy na temat radzenia sobie ze stresem oraz walka ze stygmatyzacją takich pojęć jak depresja, psycholog czy psychiatra. Sprawdź, jakie formy wsparcia oferuje Uniwersytet Warszawski.

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

"WspierajMY": Na UW ruszyła kampania dotycząca zdrowia psychicznego i stresu

"WspierajMY" to akcja organizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat stresu i metod radzenia sobie z nim, walkę ze stygmatyzacją pojęć takich jak: depresja, psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta oraz promocję form wsparcia oferowanych przez m.in. Centrum Pomocy Psychologicznej i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych.

Dlaczego teraz?

Termin rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowy. W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne, zwracając szczególną uwagę na swoje zdrowie i dobrostan. Samorząd Studentów podkreśla również, że zbliżająca się sesja egzaminacyjna może być stresogenna i wpływać negatywnie na samopoczucie.

Czytaj także: Uczniowie z Woli najlepsi w Polsce! Aż 35 z nich walczy o finał Olimpiady Matematycznej!

– Każdy i każda z nas, bez względu na stan zdrowia, również psychicznego, ma prawo do funkcjonowania na uczelni na równych zasadach. W związku z tym istotnym jest informowanie członków naszej społeczności o pomocy oferowanej na Uniwersytecie Warszawskim, która zapewnia wyrównywanie szans oraz wsparcie w sytuacji kryzysowej – zaznacza Jan Wieczorek, rzecznik praw studenta UW.

Akcja społeczna prowadzona jest na profilu rzecznika praw studenta UW na Facebooku.

QUIZ. Kultowe piosenki z bajek po polsku. Uzupełnij brakujące słowo. Łatwo nie będzie

Pytanie 1 z 15
Pocahontas. "Ty masz mnie za ... dzikuskę"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE